Kategorie Vlašské ořechy

Článek
Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů
Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila varování před směsí oříšků Alesto Selection - Mixed Nuts z Lidlu. Jak inspektoři během kontroly prodejny supermarketu v Brně na Žebětínské ulici zjistili, jádra vlašských ořechů ve směsi byla žluklá, i když tato potravina ještě neměla prošlé datum trvanlivosti.
Článek
Vánoční cukroví ze tří surovin: Připravte si chutné a levné ořechové jetelíčky
Vánoční cukroví ze tří surovin: Připravte si chutné a levné ořechové jetelíčky Plánujete, že letos budete péct chutné, ale zároveň levné vánoční cukroví? Aby vaše plány skutečně vyšly, je třeba se na to předem připravit a najít ty správné recepty, které nezruinují vaši peněženku. Zachutnají vám například ořechové jetelíčky, které jsou vlastně vánočním cukrovím ze tří surovin. Jak je připravit?
Článek
Vlašské ořechy a jejich sklizeň: Kdy dozrávají, jak je sklízet, jak očistit a jak sušit
Vlašské ořechy a jejich sklizeň: Kdy dozrávají, jak je sklízet, jak očistit a jak sušit Vlašské ořechy patří k oblíbeným podzimním plodům. A právem. Představují významný zdroj zdravých tuků, vitaminů a minerálů. Máte ořešák královský na zahradě? Potom vás jistě zajímá, kdy jeho plody - vlašské ořechy dozrávají, jakým způsobem je můžete sklízet a jak je nejlépe očistit. Také vám prozradíme, jak si můžete vlašské ořechy nasušit na zimu.
Článek
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst Vlašské ořechy nepatří pouze do bábovek, moučníků nebo vánočního cukroví. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zobejte je pravidelně jen tak. Vlašské ořechy můžete rovněž přidávat do zeleninových salátů či ovesných kaší nebo si z nich připravit chutné pesto na těstoviny. Jaký je tedy hlavní zdravotní přínos tohoto druhu ořechů?
Článek
Listy ořešáku královského působí na naše zdraví blahodárněji nežli samotné vlašské ořechy
Listy ořešáku královského působí na naše zdraví blahodárněji nežli samotné vlašské ořechy Kdo by nemiloval vlašské ořechy? Dáváme si je jen tak nebo je namleté přidáváme do nejrůznějších zákusků či cukroví. Ořešák královský ukrývá i další velmi opomíjené bohatství. Tím jsou jeho listy, které jsou nabité množstvím látek působících na naše zdraví pozitivněji nežli samotné vlašské ořechy. Jakým způsobem tedy můžeme listy ořešáku využít?