Zvětšení prsou přírodní cestou: Jaké cviky a potraviny vám pomůžou?

Zvětšení prsou přírodní cestou: Jaké cviky a potraviny vám pomůžou? Zdroj: Shutterstock.com

Toužíte po plnějším dekoltu? Toto přání vám nesplní pouze odborný zásah plastického lékaře. O zvětšení prsou se můžete pokusit také přírodní cestou. Pomohou speciální cviky, některé potraviny i bylinky. A pozor, pochybným krémům slibující zázračné zvětšení prsou rozhodně nevěřte! Pokud chcete dmoucí ňadra, raději se řiďte následujícími radami.

Cvičte jógu: Pomůže vám pozice kobry

Jóga má blahodárný vliv na lidské tělo i mysl. Jejím velkým pozitivem je, že cvičením různých pozic jógy si významně posílíte také své prsní svaly. Vyzkoušejte především pozici kobry, která rozvíjí nejen svaly na hrudi, ale zpevňuje rovněž vaše zádové svaly. Jak konkrétně postupovat při cvičení této pozice, zjistíte v následujícím videu.

Dělejte kliky

Pravidelné cvičení kliků vám zajistí posílení horní části těla. Jelikož si díky nim posílíte i své prsní svaly, bude váš hrudník vypadat mnohem nadupaněji. Jediné, co ke cvičení kliků potřebujete, je rovná podlaha a vlastní hmotnost. Tak směle do toho!

Cvičte plank neboli prkno

Prostřednictvím cviku plank v zásadě posilujete celé své tělo. Zabrat dáváte svalům na rukou, zádech, nohou, hýždích, břiše a právě i na hrudi. Abyste dosáhla co nejlepších výsledků, snažte se v této pozici udržet alespoň 30 sekund.

Rozpažujte

K rozpažování potřebujete činky. Jestli je nemáte, můžete si dvě pet láhve naplnit vodou, rýží nebo pískem. Z počátku rozpažujte s lehčí vahou, jakmile zvládnete tuto techniku na jedničku, můžete přejít k těžšímu závaží.

Choďte pravidelně plavat

Jestli máte za rohem plavecký bazén, je to pro vás velká výhoda. Právě plavání je pro zvětšení a modelaci vašeho dekoltu perfektní volbou. Zvlášť, když budete plavat stylem „prsa“, je to ta nejlepší cesta k dokonalému hrudníku.

Další tipy pro plnější dekolt

Kromě následujících cviků, které vám vykouzlí plnější a pevnější dekolt, vyzkoušejte také následující tipy. Pokud je budete pravidelně praktikovat, bude vaše cesta k většímu poprsí mnohem snazší.  

Dopřejte si masáž

Svá prsa si každý den důkladně promasírujte krouživými pohyby. Prsní tkáň se tak prokrví a pomůžete jí tím k možnému růstu. Masáž každého prsa by měla trvat dvě minuty. Můžete ji dělat nasucho, nebo při ní užít mandlový či olivový olej.

Zdroj: Shutterstock.com

Jezte potraviny bohaté na estrogen

Pokud toužíte po plnějším dekoltu, začněte jíst potraviny bohatší na estrogen. Tento hlavní přirozený ženský hormon najdete například ve lněném, sezamovém či slunečnicovém semínku, vejcích, luštěninách, ovoci, zelenině nebo anýzu. Výše uvedené estrogenní potraviny vám díky pravidelné konzumaci pomohou vrátit vaše tělo zpátky do hormonální rovnováhy a nastartovat tak růst prsou.

Tip: Jednou z luštěnin, která by na vašem talíři neměla rozhodně chybět, je červená čočka. Jde o superpotravinu, která je navíc známá jako přírodní "zvětšovač" dekoltu. Červená čočka totiž obsahuje značnou dávku fytoestrogenů, které přirozeně zvětšují prsní tkáň.

Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin

Proč byste měla jíst také potraviny s vysokým obsahem bílkovin? Právě bílkoviny jsou velmi cenné tím, že mají schopnost vytvářet novou prsní tkáň a tu původní regenerovat. Dále hrají důležitou roli při produkci hormonů (především hormonu růstového), které mají vliv na růst prsou. Do svého jídelníčku proto zařaďte červené maso, kuřecí maso, lososa, vejce i řecký jogurt.

Autor:
Publikováno: 6. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah