Vyčerpaná matka od rodiny přestala uklízet. Reakce jejího manžela a dětí vás překvapí

Vyčerpaná matka od rodiny přestala uklízet. Reakce jejího manžela a dětí vás překvapí Zdroj: Shutterstock

Koronakrize doléhá snad na každého z nás. Zvlášť z některých maminek se stávají superženy, protože musí zároveň zvládat home office, distanční výuku svých dětí, vaření, nakupování i domácí práce. Jedna maminka, která měla všeho již plné zuby, přestala doma uklízet. Jak její experiment dopadl, všem ukázala na svém Twitteru.

Během pandemie koronaviru jsou domácí práce zdrojem napětí snad ve všech rodinách. Kvůli tomu, kdo co neuklidil, se navzájem přou nejen rodiče s dětmi, ale i partneři. Maminky, které kromě péče o domácnost nyní dohlížejí na distanční výuku svých dětí a k tomu ještě doma pracují v režimu home office, někdy mají pocit, že úklid domácnosti je jenom na nich.

Být mámou zaměstnankyní, uklízečkou, kuchařkou, učitelkou či družinářkou zároveň je velmi vyčerpávající. Není proto divu, že toho mají některé mámy až po krk. Tak jako jedna z uživatelek Twitteru se jménem Miss Potkin, která se doma rozhodla pro velmi zajímavý experiment.

Miss Potkin si řekla, že přestane dělat všechny domácí práce. Doufala, že když to bude trvat déle a nepořádek se u ní začne doma hromadit, manžel a děti si toho konečně všimnou a začnou něco dělat.

“Nejprve jsem přestala umývat nádobí. Vařím všechny obědy a večeře a už mě unavuje, že musím po všech uklízet. Když jim došli příbory, talíře a hrnky, rozhodli se konečně umýt nádobí,” komentovala na svém twitterovém účtu Miss Potkin.

Tato žena dále přestala vyhazovat odpadky, neprala špinavé prádlo, nevyhazovala prázdné obaly od šamponů z koupelny ani však nekoupila nový toaletní papír. V rámci této nové taktiky vyčkávala, co se bude dít.

Po pár dnech se stal zázrak. Její manžel a děti to nevydrželi a začali uklízet. Miss Potkin tuto skutečnost opět zdokumentovala na svém Twitteru, kde svými příspěvky pobavila zejména všechny dámy. Spousta žen uvedlo, že se příběhem Miss Potkin inspirují a vyzkouší doma na svém partnerovi a dětech to samé.

Autor:
Publikováno: 7. 4. 2021 12:00 Nahlásit obsah