Recept na plněný kuřecí řízek: Nejlepší, jaký jste kdy jedli

Recept na plněný kuřecí řízek: Nejlepší, jaký jste kdy jedli Zdroj: Shutterstock.com

Milujete kuřecí řízky? Pokud chcete toto jídlo povýšit na hotovou delikatesu, máme pro vás tip. Tentokrát si k obědu připravte plněný kuřecí řízek, který chutná nejlépe s bramborovou kaší a zeleninovým salátem. Receptů na plněný kuřecí řízek existuje celá řada. Vybrali jsme jeden z nich, kterému ty další rozhodně nemohou konkurovat.

Kuřecí řízek můžete naplnit různými způsoby

Sám o sobě chutná kuřecí řízek naprosto báječně, zvlášť když jej umíte dobře připravit. Jestliže přemýšlíte, co si dáte tentokrát k obědu a nemáte chuť na klasiku, můžete se rozhodnout pro plněný kuřecí řízek, který lze připravit na spoustu způsobů. Někdo miluje kuřecí řízek se sýrem a šunkou ve stylu Cordon Bleu, někdo do kuřecího masa vkládá houby, kombinaci nivy a šunky nebo kombinaci riccoty a bylinek.

Plněný kuřecí řízek tak může mít spoustu podob. Vložit do něj můžete různé ingredience, na které máte chuť a které by k sobě měly zároveň i chuťově ladit. Nevíte naopak, čím tento pokrm naplnit? Máme pro vás recept na plněný kuřecí řízek, který chutná naprosto jedinečně.

Recept: Plněný kuřecí řízek se slaninou a hermelínem

Tento recept je sice jednoduchý na přípravu, jeho výsledkem však bude fantastický plněný řízek. Připravíte si jej navíc ze surovin, které máte běžně doma. Co vše tedy k přípravě plněného kuřecího řízku se slaninou a hermelínem potřebujete?

Zdroj: Shutterstock.com

  • 4 plátky kuřecího masa
  • 4 plátky anglické slaniny
  • 4 silnější plátky hermelínu
  • prolisovaný česnek
  • plnotučnou hořčici
  • sůl a pepř
  • hladkou mouku, vejce a strouhanku na trojobal
  • olej na smažení

Plněný kuřecí řízek krok za krokem

1.  4 kusy kuřecího masa naklepejte na co nejtenčí plátky. Maso z obou stran osolte a opepřete.

2. Každý plátek kuřecího masa vždy z jedné strany potřete prolisovaným česnekem a plnotučnou hořčicí, na které následně dejte plátek slaniny a plátek hermelínu.

3. Kuřecí maso přehněte a po stranách jej spíchněte pomocí párátek, aby náplň při smažení nevytekla.

4. Plněné kuřecí řízky obalte v trojobalu (tedy hladké mouce, rozšlehaném vejci a strouhance), který rukama dobře upěchujte.

5. Řízky plněné slaninou a hermelínem smažte na pánvi ve vyšší vrstvě rozpáleného oleje. Vložit je můžete i do fritovacího hrnce.

Hotové plněné kuřecí řízky dejte na papírové ubrousky, které z nich odsají přebytečný olej. Poté z řízků nezapomeňte vydělat párátka. Plněné kuřecí řízky se slaninou a hermelínem podávejte s bramborovou kaší a vybraným zeleninovým salátem.

Autor:
Publikováno: 1. 2. 2021 10:35 Nahlásit obsah