Nastávající tatínek Flávio Dantas mluvil k těhotenskému bříšku: Novorozená dcerka ihned po porodu poznala jeho hlas

Nastávající tatínek Flávio Dantas mluvil k těhotenskému bříšku: Novorozená dcerka ihned po porodu poznala jeho hlas Zdroj: Instagram.com @flavio.vilela

Miminko, které je ještě u mámy v bříšku, vnímá v posledních týdnech těhotenství takřka všechny impulsy, které k němu přicházejí z vnějšího světa. Pokud jste těhotná, na své miminko mluvte, zpívejte mu písničky a hlaďte jej přes bříško. Své vám o tom poví také táta Flávio Dantas, jehož novorozená dcerka jej podle hlasu poznala ihned po porodu.

S dětmi komunikujte ještě před narozením, radí psychologové

Když jste těhotná, vaše miminko slyší tlukot vašeho srdce, vnímá pulzování krve ve vašich žilách, pohyby ve střevech i kručení v žaludku. A nejen to, je velmi citlivé i na okolní podněty. Slyší váš hlas a vnímá rovněž hlasy dalších členů vaší rodiny. A to jak svého táty, tak sourozenců.

Psychologové proto nastávajícím maminkám doporučují, aby se se svými dětmi snažily pravidelně komunikovat ještě před jejich narozením. V rámci tzv. prenatálního bondingu by na ně měly jemně mluvit, říkat jim rytmické básničky nebo zpívat písničky. I když miminko ještě nerozumí tomu, co mu říkáte, dokáže zachytit váš rytmus řeči i emocionální zabarvení vašeho hlasu. Není navíc od věci, když se do této prenatální komunikace zapojí i další členové vaší rodiny.

Zdroj: Instagram.com @flavio.vilela Brazilského tatínka vedla vlastní intuice

Nastávající brazilský tatínek Flávio Dantas pravděpodobně nečetl žádnou odbornou literaturu týkající se tohoto tématu, ale jak sám říká, vedla ho vlastní intuice. Když byla jeho partnerka Tarsila těhotná, zhruba jeden měsíc před termínem porodu každý den promlouval k jejímu bříšku, v němž se ukrývala jejich nastávající dcerka.

„Své holčičce jsem každý den říkal, jak moc ji miluji a že se budu snažit být tím nejlepším tátou na světě,“ popisuje Flávio. Tento muž doufal, že si jej díky jeho hlasu dcerka snáze zapamatuje a po porodu jej pozná.

Zdroj: Instagram.com @flavio.vilela Dcerka poznala tátův hlas a široce se na něj usmála

A nemýlil se. Když jeho partnerka porodila holčičku Antonellu a následně jí dcerku lékaři položili na hruď, došlo k něčemu neuvěřitelnému. Flávio na svou dcerku promluvil – jakmile jej holčička uslyšela, široce se na svého tátu usmála.

„Věděl jsem, že se směje, protože mě poznala. Byl to ten nejsladší úsměv na světě. Nedokážu přesně popsat to, co jsem v ten moment cítil, ale musím říct, že to byl ten nejkrásnější okamžik, který jsem kdy zažil,“ poznamenává šťastný táta, který se touto výjimečnou událostí nezapomněl pochlubit také na svém Instagramu.

Autor:
Publikováno: 14. 2. 2020 09:41 Nahlásit obsah