Kategorie Itálie

Článek
Pizzu v hrnečku budete mít hotovou za 2 minuty
Pizzu v hrnečku budete mít hotovou za 2 minuty Pizzu všechny milujeme! Abychom si ale mohly tuto italskou specialitku užít, musíme zamířit do nejbližší pizzerie anebo se pustit do pracné přípravy domácí pizzy. My pro vás máme úžasný recept na pizzu v hrnečku, kterou budete mít hotovou za 2 minuty!
Článek
Itálie: Smutný osud Pompejí
Itálie: Smutný osud Pompejí Osud vzkvétajícího starořímského města byl náhle zpečetěn 24. října roku 79 našeho letopočtu. Pompeje byly vinou výbuchu nedalekého Vesuvu pohřbeny pod silnou vrstvou popela, aby mohly být o téměř šestnáct století později znovu objeveny.
Článek
Šaty malované na zrcadlo a papírové šaty pro „panenku“
Šaty malované na zrcadlo a papírové šaty pro „panenku“ Italská fotografka Luca Meneghel na svých fotografiích ráda používá kombinaci originálních „módních postupů“ a krásných křehkých dívek. To se projevuje zejména v kolekci fotografií Into the Mirror (Do zrcadla), která…
Článek
Sicílie: Na vrcholu soptící Stromboli
Sicílie: Na vrcholu soptící Stromboli Kvůli nepřekonatelnému zážitku ze soptící hory nepřetržitě vyfukující popílek a prskající lávu není třeba navštívit exotické krajiny. Pocit vzrušení z pohledu na vyvěrající magma můžete zažít i na nejčinnější evropské sopce Stromboli.
Článek
5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou
5 nejromantičtějších míst pro letní dovolenou Léto je sice pomalu na ústupu, možnosti vyjet za zapadajícím horkým letním sluncem jsou však stále aktuální. Pokud jste romantické povahy a rády byste zažily něco ze sladkých filmových scenerií, inspirací vám může být…