Čeští rodiče způsobili v Itálii pohoršení. Zatímco lyžovali na sjezdovce, nechali syna bez dozoru v kočárku

Čeští rodiče způsobili v Itálii pohoršení. Zatímco lyžovali na sjezdovce, nechali syna bez dozoru v kočárku Zdroj: Shutterstock

Nezodpovědní rodiče z Česka se v Itálii postarali o mezinárodní ostudu. Zatímco během dovolené v italských Dolomitech lyžovali na svahu, nechali svého dvouletého syna samotného v kočárku poblíž horské chaty. I když svého chlapečka kontrolovali průběžně mezi sjezdy, za opuštění dítěte jim v Itálii hrozí až pět let vězení.

Pár z České republiky vyrazil na dovolenou do italských Dolomit i se svým dvouletým synkem. Jejich styl výchovy však velmi zaskočil místní italské úřady. Zatímco si partneři v lyžařském středisku Valdaora užívali pořádnou lyžovačku, svého synka nechali v mrazivém počasí dole pod sjezdovkou.

Češi své dítě pravidelně kontrolovali mezi sjezdy. Byly to ale dlouhé minuty, než se ke kočárku opět vrátili. Někteří svědkové dokonce uvádějí, že česká dvojice sjela svah i několikrát za sebou, než svého syna opět zkontrolovala. 

Zdroj: Shutterstock Opuštěný kočárek vedle lyžařské chaty působil velmi podezřele a přitáhnul tak pozornost dalších lyžařů, kteří zkontaktovali policii. Chlapeček, který byl dlouhé minuty bez dozoru svých rodičů, vyvázl i v mrazivém počasí bez újmy, protože byl teple oblečený.

Mnohem větší problémy však mají čeští rodiče. Italská policie je totiž začala vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu opuštění dítěte. Podle italského trestního zákoníku Čechům v tuto chvíli hrozí za porušení tohoto zákona až pětiletý trest vězení.

“Zdá se neuvěřitelné, že by se podobné příběhy mohly odehrát v roce 2023, ale na svazích Valdaory poblíž chaty rodiče opustili teprve svého dvouletého syna, aby si mohli zalyžovat,” komentoval celou událost Maurizio Fuggati, který je prezidentem italské autonomní provincie di Trento, v níž se událost s nezodpovědným českým párem udála.

Zdroj: Ladige.it, Novinky.cz
Autor:
Publikováno: 13. 2. 2023 10:03 Nahlásit obsah