Zemřela Gina Lollobrigida. Slavné italské herečce bylo 95 let

Zemřela Gina Lollobrigida. Slavné italské herečce bylo 95 let Zdroj: Shutterstock

V požehnaném věku 95 let opustila tento svět jedna z nejznámějších hereček 20. století, italská filmová kráska Gina Lollobrigida. O její smrti informovala v pondělí 16. ledna 2023 italská agentura ANSA s tím, že tuto filmovou modlu v posledních letech trápilo chatrné zdraví.

Gina Lollobrigida se dožila krásných 95 let

I když Gina Lollobrigida zemřela ve vysokém věku 95 let, zpráva o jejím odchodu většinu filmových fanoušků velmi zaskočila. Tato slavná herečka, která si v 50. a 60. letech 20. století podmanila Evropu i Hollywood, naposledy vydechla v italském Římě.

Ginu Lollobrigidu s ohledem na její věk v posledních letech trápilo chatrné zdraví. Například v září 2022 byla hospitalizována se zlomeninou stehenní kosti, kterou si při pádu přivodila doma. Přesná příčina hereččiny smrti však není veřejně známá.

Zdroj: Shutterstock Zvrat v její kariéře nastartoval Fanfán Tulipán

Slavná italská herečka se narodila v italském městě Subiaco nedaleko Říma v roce 1927. Nejprve se věnovala modelingu. Svět ji objevil v roce 1947, kdy se účastnila soutěže Miss Italy, v níž skončila na třetím místě.

Na konci 40. let 20. století Gina Lollobrigida získala svou první vedlejší roli ve filmu. V roce 1952 nastal průlomový zvrat v její kariéře, neboť si po boku Gérarda Philipa zahrála ve slavném francouzském filmu Fanfán Tulipán. Právě hlavní role v tomto snímku ji katapultovala do pozice světové celebrity.

Dostala přezdívku “nejkrásnější žena na světě”

Hvězda Giny Lollobrigidy, které se začalo přezdívat “nejkrásnější žena na světě”, stoupala ještě výš. A to díky filmům Chléb láska a fantasie (1953), Římanka (1954), Chléb láska a žárlivost (1954), Zvoník u Matky Boží (1956) nebo Šalamoun a královna ze Sáby (1959). 

V 70. letech kariéra Giny Lollobrigidy zpomalila, koncem 80. let 20. století však v Itálii její hvězda zase stoupla díky účinkování v televizních pořadech. V pozdějších letech se tato slavná italská diva věnovala fotografii, umění, ale také politice.

“Loučíme se s divou z velkého plátna, hlavní hrdinkou více než půlstoletí historie italské kinematografie. Její kouzlo zůstane věčné. Ahoj Lollo,” napsal na Twiterru italský ministr kultury Gennaro Sangiuliano. “Opustila nás Gina Lollobrigida, skvělá herečka, která se zapsala do historie mezinárodní kinematografie. Italská ikona ve světě. Zůstane na Olympu kultury a umění. Nechť odpočívá v pokoji,” vyjádřil se na Twitteru ke smrti slavné herečky italský ministr zahraničí Antonio Tajani.

Zdroj: Deadline.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 17. 1. 2023 10:38 Nahlásit obsah