Nevyhazujte mléčné zuby svých dětí. Možná se vám budou hodit

Nevyhazujte mléčné zuby svých dětí. Možná se vám budou hodit Zdroj: Shutterstock

Většina z nás si pamatuje na moment z dětství, kdy vám vypadl zub. Zatímco pro některé z nás to byl důvod k panice, pro další to byla legrace. Zub jsme pak vyhodili nebo si ho nechali na památku. Vědci nám však nyní vzkazují, abychom si mléčné zuby v každém případě schovali. Proč?

Vypadávání mléčných zubů je záležitostí zcela běžnou a nevyhne se jí nikdo. Některé děti za vámi s viklajícím zubem přiběhnou už v pěti letech, většina jich pak vypadne kolem šestého a sedmého roku. V anglicky mluvících zemích si děti dokonce vypadlé zoubky schovávají pod polštář a doufají, že jim tam zoubková víla na oplátku nechá bolestné.

Před časem se ale objevila zpráva, že rodiče by neměli zoubky rozhodně vyhazovat, ale naopak si je pěkně uschovat. Jednou totiž mohou právě vašemu dítku zachránit život.

Vědci totiž před časem zjistili, že mléčné zuby jsou bohatým zdrojem kmenových buněk, které mohou být v budoucnu využity pro léčení závažných chorob nebo zranění.

Pokud se chcete dozvědět více, určitě se podívejte na video, které jsme pro vás připravili. Dozvíte se, k čemu vlastně kmenové buňky slouží a proč bychom si měli mléčné zuby našich dětí schovávat.

Autor:
Publikováno: 9. 5. 2023 11:01 Nahlásit obsah