Kategorie Zuby

Článek
Čtenář píše: Jak dětem osvojit správné návyky čištění zoubků?
Čtenář píše: Jak dětem osvojit správné návyky čištění zoubků? Podle Světové federace zubních lékařů trpí v Evropě až 80 % populace vážným onemocněním dásní, tzv. gingivitidou. Zanedbaná a nesprávná péče o zoubky může vést v dospělosti k mnohem závažnějším zdravotním problémům, přičemž správné návyky čištění zubů jsou základní a nejjednodušší formou prevence. Začněme s nimi u našich dětí hned.
Článek
Nehty ve tvaru zubů? Ano, i tohle se nosí
Nehty ve tvaru zubů? Ano, i tohle se nosí Trendy se mění nejenom v oblasti módy a účesů, dokonce se jednou za čas objeví i něco nového v designu manikúry. Bohužel ne vždy jsou tyto novinky něco, co bychom na svých nehtech chtěly mít.
Článek
Co všechno způsobuje zápach z úst a jak se ho zbavit?
Co všechno způsobuje zápach z úst a jak se ho zbavit? Nikdo o tom nemluví, přesto se ale jedná o problém, který trápí nejednoho člověka. Řeč je o halitóze, neboli zápachu z úst. Co vše ale může být jeho příčinou a jak se tomuto choulostivému problému bránit?
Článek
Babské rady na problémy se rty, očima i zubama
Babské rady na problémy se rty, očima i zubama U každého z nás se občas vyskytne problém týkající se očí, rtů nebo zubů, proto jsme se pokusili sepsat pár rad, jak nad těmito neduhy vyhrát.
Článek
7 mýtů o zubech, kterým jste doteď věřili
7 mýtů o zubech, kterým jste doteď věřili Kolem zubů a zubní hygieny panuje spousta mýtů. Chvíli vám tvrdí, že musíte používat tvrdý kartáček, jinde se zase dočtete, že nejlepší je ten měkký. Rozhodli jsme se podívat některým zubním mýtům na zoubek a zjistit, jak to s nimi doopravdy je.
Článek
Jak se vyhnout zubnímu kazu
Jak se vyhnout zubnímu kazu Zubní kaz tráví lidstvo už od doby kamenné. Na jeho vzniku se podílí několik faktorů jako zubní plak, genetické predispozice, složení slin, věk, pohlaví, ale také strava a to, jak se o naše zuby staráme. Většina z nás má se…
Článek
V žádném případě nevyhazujte mléčné zoubky vašich dětí. Proč? Jednou jim mohou zachránit život!
V žádném případě nevyhazujte mléčné zoubky vašich dětí. Proč? Jednou jim mohou zachránit život! Mléčné zoubky začínají dětem vypadávat okolo pátého až šestého roku. Většina rodičů vypadlý zub vyhodí, někteří si ho schovávají na památku. V zahraničí dokonce existuje Zoubková víla, která zoubek schovaný pod…
Článek
Zbavte se zubního plaku během 5 minut
Zbavte se zubního plaku během 5 minut Zubnímu plaku se nevyhne nikdo z nás. Jedná se o bezbarvý nános tvořený bakteriemi, který se usazuje na zubech, v mezizubních prostorech i na jazyku. Bojovat s ním můžete pravidelnou dentální hygienou. My však pro vás máme vychytávku, díky které se zbavíte plaku během 5 minut.
Článek
Chcete mít bílé zuby? Zvládnete to doma a za pár korun!
Chcete mít bílé zuby? Zvládnete to doma a za pár korun! Která z nás by si nepřála mít krásné bílé zuby? Bohužel, zákrok u dentisty je poměrně drahý a ne každý si ho může dovolit. My pro vás máme několik skvělých způsobů, jak si k bílým zubům dopomoci a ještě ušetřit!
(7) Načíst více