Brazilský zubař vrací zadarmo chudým lidem úsměv. Díky dokonalému chrupu se jim navrací i ztracené sebevědomí

Brazilský zubař vrací zadarmo chudým lidem úsměv. Díky dokonalému chrupu se jim navrací i ztracené sebevědomí Zdroj: Instagram.com @Por1sorriso

Brazilský zubař Felipe Rossi má srdce na pravém místě. Tento muž cestuje po Brazílii a zadarmo spravuje zuby těm nejchudším lidem, kteří by si to jinak nemohli dovolit. Felipe Rossi jim nejen vrací úsměv, ale také ztracené sebevědomí a životní elán.

Oprava chrupu? Pro chudé lidi nemožná věc

Snad každý z nás si zakládá na dokonalém úsměvu. Bílé a zdravé zuby bez jediné chybičky jsou příkladem toho, že se o svůj chrup dostatečně staráme, a když dojde k nějakému problému, navštívíme svého zubaře.

Chybějící či zkažené zuby však dokážou člověka naprosto proměnit. Své o tom na vlastní kůži vědí zejména chudší lidé, kteří si odpovídající zubařské ošetření z finančních důvodů zkrátka nemohou dovolit. Jejich zuby podle toho samozřejmě vypadají.

Zdroj: Instagram.com @Por1sorriso Felipe Rossi opravuje zuby lidem, kteří nemají finance

Tuto skutečnost se rozhodl změnit brazilský zubař Felipe Rossi, který založil neziskovou organizaci NGO Por1sorriso. Do této organizace přizval i další šikovné kolegy, se kterými jezdí po celé Brazílii a spravují zadarmo zuby těm nejchudším a nejpotřebnějším lidem, kterým na opravu chrupu chybí finance.

Zdroj: Instagram.com @Por1sorriso Brazilský zubař vrací úsměv i ztracené sebevědomí

Díky Felipeho úsilí se mohou začít tito lidé znovu smát. Jak je ze srovnávacích fotek patrné, Felipe jim nenavrací pouze dokonalý, zářivě bílý úsměv. Na těchto snímcích sami vidíte, že úplně „obyčejná“ úprava chrupu jim dokázala během chvíle změnit život. Tito lidé září štěstím, životním elánem a v některých případech díky novým zubům získali ztracené sebevědomí.

„Před zákrokem, který u mě Felipe Rossi provedl, byl můj život jako černá díra. Dlouhé roky jsem se nemohla usmívat, a to hlavně na fotkách. Když jsme se fotili ve skupince a někdo řekl „sýr“, nemohla jsem se usmát. Teď se na sebe nemůžu vynadívat a svůj úsměv si ráda prohlížím i v zrcadle,“ vyjádřila své štěstí Terri Rimmer, kterou si vzal do parády právě brazilský zubař.

Zdroj: Instagram.com @Por1sorriso Dokonalý chrup je zkrátka základem, a to ve všech zemích světa. A jak jste na tom vy? Vyhnuli jste se někdy opravě zubů z finančních důvodů? Anebo jste se rozhodli, že do dokonalých zubů budete zkrátka investovat? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2020 12:30 Nahlásit obsah