Čtení na záchodě je příjemný rituál. Víme ale, proč to nedělat

Čtení na záchodě je příjemný rituál. Víme ale, proč to nedělat Zdroj: Shutterstock

Čtení knih nebo časopisů na toaletě patří k nejoblíbenějším rituálům snad každého z nás. Někteří si na záchod s oblibou zalezou také s chytrým telefonem, aby mohli nerušeně surfovat na internetu. Ačkoliv je čtení na záchodě příjemnou činností, zkuste se jí pro příště vyhnout. Škodí totiž vašemu zdraví. Jakým způsobem?

Podporujete vznik hemoroidů

Sedět maximálně 15 minut na záchodě je zdravou normou. Pokud však na toaletě trávíte pravidelně delší dobu, vyvíjíte tak zbytečně dlouhý tlak na konečník. Výsledkem tohoto nezdravého vysedávání mohou být nejen hemoroidy. Koledujete si rovněž o rektální prolaps neboli výhřez konečníku.

Váš mobilní telefon bude plný bakterií

Začněte se držet pravidla, které říká, že mobilní telefon nemá na toaletě co dělat. V opačném případě se na váš smartphone mohou úspěšně nasbírat choroboplodné zárodky, které se následně velmi lehce přenesou po vašem domě či bytě. Záchod zkrátka není sterilní místnost a s tím byste měli předem počítat.

Zdroj: Shutterstock Zbytečně ztrácíte čas

Dlouhým vysedáváním na toaletě rovněž zbytečně ztrácíte svůj drahocenný čas. Pokud máte za to, že na záchodě vlastně odpočíváte, naučte se relaxovat jiným způsobem, který více prospěje vašemu zdraví a mysli. Napusťte si horkou vanu, zacvičte si jógu nebo se v ložnici začtěte do nové knížky.

Riskujete zdraví svých dětí

Spousta rodičů zavírá dveře toalety proto, aby si na chvíli oddechli od svých dětí. Pokud jste ovšem na své malé děti sami, není to nejlepší nápad. Neriskujte a zbytečně nenechávejte své potomky dlouho bez dozoru. Nikdy nevíte, co se může stát.

Zajímavosti o čtení na záchodě: Mnohé vás jistě překvapí

  • Dle statistik čtou na záchodě častěji muži nežli ženy.
  • Až pro 66 procent Američanů je měsíc červen Národním měsícem čtení na toaletě.
  • Čtení na záchodě bylo oblíbené již v dávné minulosti. Vyznávali jej už starověcí Římané, kteří si na toaletách ve veřejných lázních s oblibou pročítali svitky.
Autor:
Publikováno: 24. 2. 2021 11:21 Nahlásit obsah