Kategorie Mobilní telefon

Článek
Mateřská škola vyvěsila na dveře kontroverzní vzkaz pro rodiče. Mnozí s tímto prohlášením souhlasí
Mateřská škola vyvěsila na dveře kontroverzní vzkaz pro rodiče. Mnozí s tímto prohlášením souhlasí Máte dítě školkou povinné? Jistě jste zaregistrovali, že paní učitelky často na dveře vylepují nejrůznější vzkazy určené rodičům. Velmi kontroverzního vzkazu si všimla také jedna maminka, když šla své dítě odpoledne vyzvednout do mateřské školy. Tento vzkaz vyfotila a následně sdílela na sociálních sítích, kde vyvolal opravdu bouřlivé reakce.
Článek
Jak držíte váš mobilní telefon? Vypoví to o vás opravdu mnohé
Jak držíte váš mobilní telefon? Vypoví to o vás opravdu mnohé Mobilní telefony jsou nedílnou součástí nás všech a jen málokdo si dokáže bez nich svůj život představit. Každý den je dlouhé hodiny držíme v ruce, a právě ono uchopení toho o člověku dokáže leccos vypovědět. Jak tedy držíte vy svůj mobil?
Článek
Proč nespat s mobilem u hlavy: Zaděláváte si hned na několik problémů
Proč nespat s mobilem u hlavy: Zaděláváte si hned na několik problémů Většina z nás má i v noci mobilní telefon těsně ve své blízkosti. A to hned z několika důvodů. Na mobilu máme nastavený budík na ráno. Anebo zkrátka chceme mít telefon po ruce, aby nám neunikla žádná zpráva nebo novinka na sociálních sítích. Poznáváte se v tom také? V tom případě si tímto návykem nevědomky škodíte. Jakým způsobem?
Článek
Co dělat, aby baterie v mobilním telefonu vydržela déle?
Co dělat, aby baterie v mobilním telefonu vydržela déle? Tohle pravděpodobně známe všichni – koupíme si nový mobilní telefon, baterie vydrží několik hodin, avšak najednou její výdrž slábne a slábne a my si s sebou musíme neustále brát nabíječku.
Článek
Čtení na záchodě je příjemný rituál. Víme ale, proč to nedělat
Čtení na záchodě je příjemný rituál. Víme ale, proč to nedělat Čtení knih nebo časopisů na toaletě patří k nejoblíbenějším rituálům snad každého z nás. Někteří si na záchod s oblibou zalezou také s chytrým telefonem, aby mohli nerušeně surfovat na internetu. Ačkoliv je čtení na záchodě příjemnou činností, zkuste se jí pro příště vyhnout. Škodí totiž vašemu zdraví. Jakým způsobem?
Článek
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku Na jižní Moravě v pondělí 30. března odstartovalo testování chytré karantény. Tento projekt má pomoci v boji proti novému koronaviru. V případě, že se osvědčí v praxi, mohla by chytrá karanténa v tuzemsku nahradit dosud platná omezení, která lidem komplikují život a která neblaze ovlivňují českou ekonomiku.
Článek
Usínání u tabletu? Pro vaše dítě to může mít fatální následky, upozorňují Amy a Stewart Hewkinovi
Usínání u tabletu? Pro vaše dítě to může mít fatální následky, upozorňují Amy a Stewart Hewkinovi Usíná vaše dítě vedle tabletu či mobilu, na kterém si před spaním pouští pohádky nebo oblíbené seriály? Rodiče 11letého Calluma Hewkina vám sami řeknou, že to není vůbec dobrý nápad. Rozžhavený tablet připojený na nabíječku totiž v posteli jejich syna vypálil díru do matrace. Podle hasičů šlo doslova o zázrak, že Callum vyvázl z této události živý.
Článek
Inspirace pro rodiče školáků: Žena uzavřela se svým synem smlouvu o bezpečném používání telefonu
Inspirace pro rodiče školáků: Žena uzavřela se svým synem smlouvu o bezpečném používání telefonu O chytrých telefonech se říká, že jsou v rukách dětí dobrým sluhou, ale zlým pánem. Tohoto úskalí si je vědoma také britská máma Mel Wattsová, která přišla s naprosto geniálním nápadem. Před tím, než svému synovi dala jeho první smartphone s připojením k internetu, sepsala s ním smlouvu o bezpečném používání tohoto zařízení.
Článek
Největší hrozbou pro děti na internetu je rizikové seznámení
Největší hrozbou pro děti na internetu je rizikové seznámení Seznámení s rizikovou osobou, volně dostupná pornografie a kyberšikana. To jsou podle průzkumu naše největší hrozby, pokud jde o používání internetu dětmi, říká ESET.