Usínání u tabletu? Pro vaše dítě to může mít fatální následky, upozorňují Amy a Stewart Hewkinovi

Usínání u tabletu? Pro vaše dítě to může mít fatální následky, upozorňují Amy a Stewart Hewkinovi Zdroj: Dailymail.co.uk

Usíná vaše dítě vedle tabletu či mobilu, na kterém si před spaním pouští pohádky nebo oblíbené seriály? Rodiče 11letého Calluma Hewkina vám sami řeknou, že to není vůbec dobrý nápad. Rozžhavený tablet připojený na nabíječku totiž v posteli jejich syna vypálil díru do matrace. Podle hasičů šlo doslova o zázrak, že Callum vyvázl z této události živý.

Ač bychom měli svým dětem číst před spaním pohádky, řada rodičů si večerní uspávání svých dětí chce co nejvíce usnadnit. Těmto rodičům tak vyhovuje, když jejich dítě usíná u oblíbené pohádky nebo seriálu, které si pouští na tabletu, mobilním telefonu, nebo dokonce notebooku.

Ovšem i moderní technologie má svá úskalí. Sledování pohádek před spaním na rozdíl od předčítání knížek nerozvíjí u dítěte fantazii ani slovní zásobu. Ovšem nejen to. Elektronická zařízení, která jsou navíc připojená na nabíječku, se mohou velmi snadno přehřát. Pro děti tak představují opravdu velké nebezpečí.

Zdroj: Dailymail.co.uk Své o tom ví rodina Hewkinova z britského Staffordshiru, jejichž 11letý syn Callum si vzal svůj tablet natajno večer do postele. Callum si zapnul tablet do nabíječky a pustil si na něm film. V průběhu sledování však usnul. Když jeho rodiče Amy a Stewart Hewkinovi vstoupili ráno do jeho pokoje, vystrašil je hustý dým, roztavený tablet a díra vypálená do matrace. Callumovi se naštěstí nic nestalo.

„Máme doma jasná pravidla, že večer a v noci do postele nepatří žádná elektronika. Vůbec jsme ale netušili, že Callum popadnul tablet, napojil si jej do elektřiny a pouštěl si na něm filmy. Doufám, že to, co se stalo, pro něj bude velké ponaučení,“ říká chlapcův otec Stewart.

Zdroj: Dailymail.co.uk Přivolaní hasiči potvrdili, že stačilo velmi málo a mohlo dojít k obrovskému neštěstí. Tablet totiž propálil nejen prostěradlo, ale i matraci až k pružinám. Profesionální hasiči dokonce chlapcovu otci řekli, že kdyby tablet ležel na posteli dalších deset minut, mohlo by dojít k požáru, který by měl pro chlapce, ale i jeho rodinu fatální následky. Tito profesionálové navíc doporučují, aby nejen děti, ale i dospělí nikdy nenabíjeli elektroniku na potenciálně hořlavých površích.

Zdroj: Dailymail.co.uk „Na základě naší neblahé zkušenosti bych chtěl upozornit ostatní rodiče, aby každý večer raději zkontrolovali, zda si jejich děti s sebou do postele nevzaly tablet, mobilní telefon nebo jinou elektroniku. Tímto konáním můžou zabránit velké tragédii,“ upozorňuje Stewart Hewkin.

O tom, jak je elektronika v dětských postelích nebezpečná, Amy a Stewart Hewkinovi mluví také v následujícím videu. Ať už máte malé, či velké děti, toto video rozhodně stojí za zhlédnutí.

Autor:
Publikováno: 29. 7. 2019 16:35 Nahlásit obsah