Náhle zemřela maskérka z Dobré ráno, Brno! Herečka Ivana Hloužková měla 62 let

Náhle zemřela maskérka z Dobré ráno, Brno! Herečka Ivana Hloužková měla 62 let Zdroj: Shutterstock

V pondělí 6. března 2023 nečekaně zemřela herečka Ivana Hloužková, která po celý svůj život patřila k hvězdám brněnské divadelní scény. V poslední době jste ji mohli vidět také na televizních obrazovkách jako maskérku v seriálu České televize Dobré ráno, Brno! Ivaně Hloužkové bylo pouhých 62 let.

“Dnes ráno nás opustila blízká z nejbližších, naše nenahraditelná kolegyně a přítelkyně Ivana Hloužková. Čas jako by se zastavil. Jak popadnout dech, najít slova? Naše láska i myšlenky plné vděčnosti za společný čas letí v těchto minutách za Tebou, Ivanko. Kéž Tě dostihnou v pokoji. Hlubokou soustrast celé Tvé rodině a všem, jimž jsi byla – a navzdory všemu zůstáváš - blízko. Tvůj Provázek,” vyjádřili se k smrti Ivany Hloužkové její kolegové z brněnského divadla Husa na provázku.

Ivana Hloužková, která se narodila 6. června 1960 ve Valticích na Břeclavsku, patřila k uznávaným divadelním herečkám. Spjata je zejména s brněnskou divadelní scénou. Několik desetiletí strávila v angažmá divadla Husa na provázku, kde ztvárnila přes 150 rolí. Příležitostně hrála také v Národním divadle Brno, Divadle Bolka Polívky nebo v ostravském Divadle Petra Bezruče.

Ze své herecké výkony obdržela v letech 1995 a 2012 Cenu Alfréda Radoka a v roce 2017 Cenu divadelní kritiky. V roce 2021 dostala také Cenu města Brna v kategorii dramatická umění.

Brněnská herečka Ivana Hloužková účinkovala také v televizi a filmu. Vidět jste ji mohli například ve snímku Poslední leč (1981) nebo Nuda v Brně (2003). Blýskla se i v televizních seriálech. A to třeba v seriálu Kriminálka Anděl, Labyrint nebo Doktor Martin. Její poslední seriálovou rolí byla maskérka v seriálu ČT Dobré ráno, Brno!

Herečka Ivana Hloužková zemřela v pondělí 6. března 2023 v Brně ve věku 62 let. Čest její památce.

Zdroj: Ceskenoviny.cz, Cs.wikipedia.org, Csfd.cz 

Autor:
Publikováno: 8. 3. 2023 12:00 Nahlásit obsah