Kategorie vakcína

Článek
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů
Nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí: Britští vědci zveřejnili seznam konkrétních symptomů Očkování proti koronaviru stoprocentně nezaručí, že se covidem-19 znovu nenakazíte. Vakcína však tuto pravděpodobnost výrazně snižuje, a navíc minimalizuje riziko vážného průběhu nemoci. Britští vědci se čerstvě zaměřili na to, jaké jsou nejčastější příznaky koronaviru u očkovaných lidí. Jejich zjištění zveřejnil portál IFL Science.
Článek
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě Pro zájemce o očkování proti covidu-19 se v Česku otevřela očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí 12. července se lidé mohli nechat bez registrace naočkovat na dvou místech v Praze. Dobrou zprávou je, že přibydou další očkovací místa bez registrace. A to vždy po jednom v Praze, Brně a Ostravě.
Článek
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci Portugalka Sofia Gomes, která žije ve Velké Británii, se potýká se vzácným postvakcinačním syndromem. Zatímco lidé po očkování bojují s únavou, bolestivou paží, celkovou bolestí svalů či teplotou, tato 43letá žena měla zcela neočekávané příznaky. Po druhé dávce vakcíny AstraZeneca, kterou dostala 19. května, ztratila hlas.
Článek
Britská mutace koronaviru v Česku: Jaké má projevy a kde se nyní vyskytuje
Britská mutace koronaviru v Česku: Jaké má projevy a kde se nyní vyskytuje Britskou mutaci koronaviru potvrdilo v tuzemsku ve čtvrtek 28. října už šest krajů. Na její přítomnost však mají podezření už další české kraje. Jak poukazují odborníci, britská mutace koronaviru by u nás měla do několika měsíců převládat nad “klasickou” koronavirovou nákazou.
Článek
Očkování proti koronaviru v Česku: Podle ministra Blatného bude bezplatné a dobrovolné
Očkování proti koronaviru v Česku: Podle ministra Blatného bude bezplatné a dobrovolné První vakcíny proti onemocnění covid-19 by měly do Česka dorazit v lednu či únoru roku 2021. Podle ministerstva zdravotnictví má Česko zatím předobjednáno 5,5 milionu dávek. Jak uvádí ministr zdravotnictví Jana Blatný, očkování proti koronaviru bude v České republice dobrovolné a bezplatné, tedy hrazené z veřejného zdravotního pojištění.