Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí

Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí Zdroj: Shutterstock

České ministerstvo zdravotnictví potkala další výměna. Petr Arenberger rezignoval na svůj post ministra zdravotnictví. Na jeho místo opět nastupuje Adam Vojtěch, který šéfoval rezortu zdravotnictví do září loňského roku.

Petr Arenberger byl za poslední rok v Česku už čtvrtým ministrem zdravotnictví. Prezident Miloš Zeman jej jmenoval 7. dubna 2021. Arenberger však po 7 týdnech v čele ministerstva zdravotnictví končí a staronovým šéfem resortu se opět stává Adam Vojtěch. O této skutečnosti informoval český premiér Adam Babiš, který je aktuálně na pracovní cestě v Bruselu.

“Už to můžu říci, ministr nebude pátý, ale čtvrtý a bude to Adam Vojtěch. V září se po covidové zátěži rozhodl, že odejde. Mě to mrzelo, myslím, že byl velice dobrý ministr. Teď jsme se domluvili, že nastoupí a zůstane ve funkci ministra až do konce této vlády,” řekl Babiš.

Adam Vojtěch rezignoval na funkci českého ministra zdravotnictví, v níž působil od 13. prosince 2017, přesně 21. září 2020. V jeho funkci jej nahradil Roman Prymula, kterého následně 29. října 2020 vystřídal Jan Blatný. Ten působil ve funkci ministra zdravotnictví do letošního 7. dubna. V jeho funkci jej pak nahradil v současné době odcházející Petr Arenberger.

“Magistrovi Vojtěchovi, pokud je to skutečně můj nástupce, přeji hodně sil a úspěchů v tomto nelehkém poslání,” uvedl končící ministr zdravotnictví Petr Arenberger na dopolední tiskové konferenci v úterý 25. května.

Jak premiér Andrej Babiš potvrdil pro ČT24, osobně doufá, že staronově nastupující Adam Vojtěch bude stát v čele ministerstva zdravotnictví až do konce stávající vlády. Tedy do letošních říjnových voleb.

Zdroj: ČT24

Autor:
Publikováno: 25. 5. 2021 13:03 Nahlásit obsah