Kategorie Koronavirus v Česku

Článek
Epidemie koronaviru v Česku zrychluje: V úterý 5. října nově přibylo 1 108 nakažených
Epidemie koronaviru v Česku zrychluje: V úterý 5. října nově přibylo 1 108 nakažených Epidemie koronaviru v Česku bohužel znovu nabírá na obrátkách. V úterý 5. října 2021 tuzemské laboratoře potvrdily 1 108 nových případů covidu. Toto číslo je nejvyšší od letošního 18. května.
Článek
Pravidla pro nástup do školy 1. září 2021: Co vše budou muset děti splnit?
Pravidla pro nástup do školy 1. září 2021: Co vše budou muset děti splnit? První školní den zanedlouho opět zaklepe na dveře. S ohledem na koronavirovou krizi však budou muset žáci a studenti od 1. září 2021 dodržovat hned několik důležitých pravidel. Co vše tedy budou muset splnit, aby byl jejich nástup do školy úspěšný?
Článek
Přehled změn od 1. srpna 2021 v Česku: Jak to bude s koncerty, festivaly, sportovními akcemi či návštěvou památek
Přehled změn od 1. srpna 2021 v Česku: Jak to bude s koncerty, festivaly, sportovními akcemi či návštěvou památek Vzhledem ke klesajícímu počtu lidí nakažených covidem se v pondělí 26. července česká vláda rozhodla přistoupit k mírnému rozvolnění. Vyhlásila změny, které se od 1. srpna 2021 týkají sportovních a kulturních akcí, návštěvy koupališť nebo návštěvy památek. Zajímá vás, co se od 1. srpna v Česku změní? Přinášíme vám stručný přehled změn.
Článek
Koronavirus v Česku nabírá na síle: Ve středu 30. června přibylo 151 nakažených, reprodukční číslo R vzrostlo na 1,2
Koronavirus v Česku nabírá na síle: Ve středu 30. června přibylo 151 nakažených, reprodukční číslo R vzrostlo na 1,2 Česko se aktuálně potýká se zhoršující se epidemiologickou situací, za kterou je zodpovědné zejména komunitní šíření mutace delta. Hygienici ve středu 30. června 2021 odhalily 151 nových nákaz koronavirem, ve srovnání s předchozím týdnem začal počet nakažených výrazněji narůstat. Zvýšilo se také reprodukční číslo R, a to na hodnotu 1,2.
Článek
Od 1. července odložíme venku roušky a respirátory. Budou však stále platit výjimky
Od 1. července odložíme venku roušky a respirátory. Budou však stále platit výjimky Jak schválila vláda, od čtvrtka 1. července nás v Česku čekají změny v nošení roušek a respirátorů pod širým nebem. Jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, na některých místech tuto ochranu dýchacích cest již odložíme, jinde bude stále povinná. Co tedy od 1. července začne platit?
Článek
V Česku se již delta mutace koronaviru šíří komunitně, uvádí Státní zdravotní ústav
V Česku se již delta mutace koronaviru šíří komunitně, uvádí Státní zdravotní ústav Podle poslední zprávy Státního zdravotního ústavu se nakažlivější delta mutace koronaviru nevyhnula ani Česku. Tato varianta dříve nazývaná jako indická se již v tuzemsku šíří komunitně. U některých lidí, kteří se v Česku nakazili mutací delta, se totiž nepodařilo dohledat, u koho a kde se nakazili, i když nebyli v zahraničí.
Článek
Další rozvolňování v Česku: Přehled změn, které nás čekají od 15. června a 1. července
Další rozvolňování v Česku: Přehled změn, které nás čekají od 15. června a 1. července Česká vláda se rozhodla pro další rozvolňování protiepidemiologických opatření. Na svém jednání v pondělí 14. června schválila několik nových změn, které začnou platit od úterý 15. června a také od čtvrtka 1. července. Abyste se v těchto změnách dobře orientovali, máme pro vás jejich stručný přehled.
Článek
Ve škole, v práci, na koupališti či v bazénu bez roušky: Od úterý 8. června zde není nutná ochrana dýchacích cest, jsou však výjimky
Ve škole, v práci, na koupališti či v bazénu bez roušky: Od úterý 8. června zde není nutná ochrana dýchacích cest, jsou však výjimky Školáci a studenti mají důvod k radosti. V pondělí 7. června vláda v Česku schválila, že děti a učitelé nemusí mít během výuky od úterý 8. června nasazené roušky. Toto ustanovení však neplatí ve všech krajích Česka. Celkem ve třech krajích se ve školách bez roušek stále neobejdou.
Článek
Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí
Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí České ministerstvo zdravotnictví potkala další výměna. Petr Arenberger rezignoval na svůj post ministra zdravotnictví. Na jeho místo opět nastupuje Adam Vojtěch, který šéfoval rezortu zdravotnictví do září loňského roku.
(86) Načíst více