Kategorie Koronavirus v Česku

Článek
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva Pandemie koronaviru, která nás letos nečekaně postihla, spustila obrovskou vlnu solidarity. Lidé si šijí roušky, zajišťují dezinfekční prostředky, anebo dovážejí nákupy potřebným. Strach z nákazy však v některých bohužel spouští i agresivitu. Terčem útoků se stávají alergici, kteří vzhledem ke stávající pylové sezoně trpí alergickou rýmou.
Článek
Jak na odrosty, než otevřou kadeřnictví: Domácí barvení vlasů zvládnete i bez nehod
Jak na odrosty, než otevřou kadeřnictví: Domácí barvení vlasů zvládnete i bez nehod Dle vládního plánu kadeřnictví v Česku otevřou 11. května. Do té doby musíme o své vlasy pečovat svépomocí. Máte pěknou přírodní barvu, a tak si nemusíte barvit vlasy, a navíc ani nešedivíte? V tuto chvíli máte vyhráno. Jestli vás ale trápí nevzhledné odrosty, musíte přistoupit k domácímu barvení vlasů. Jak na to, abyste napáchala co nejméně škod?
Článek
V pondělí 20. dubna odstartovala první vlna otevírání obchodů. Otevřely se provozovny řemeslníků či psí kadeřnictví
V pondělí 20. dubna odstartovala první vlna otevírání obchodů. Otevřely se provozovny řemeslníků či psí kadeřnictví Dle vládního plánu v Česku aktuálně dochází k rozvolnění opatření, která byla zavedena kvůli epidemii nového koronaviru. V pondělí 20. dubna tak započala první vlna otevírání obchodů a dalších služeb. Zavítat opět můžeme na farmářské trhy, využít dále můžeme služeb autobazarů či autosalónů a otevřely se nám také provozovny řemeslníků.
Článek
Dobrá zpráva: Přítomnost otců u porodu je v Česku opět možná
Dobrá zpráva: Přítomnost otců u porodu je v Česku opět možná Ministerstvo zdravotnictví od čtvrtka 16. dubna opět povolilo přítomnost otců u porodu. Otec dítěte nebo další osoba, která se bude účastnit porodu, však musí dodržovat určitá specifická opatření. Přítomnost třetí osoby u porodu byla v Česku kvůli šířící se koronavirové nákaze zakázána od 18. března.
Článek
Pandemii koronaviru máme pod kontrolou, uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch
Pandemii koronaviru máme pod kontrolou, uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch V Česku se díky nařízeným opatřením podařilo zabránit nekontrolovatelnému šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci konané 15. dubna řekl, že pandemie koronaviru je v tuto chvíli pod kontrolou, a tak se můžeme pomalu vracet k normálu.
Článek
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula Pandemie koronaviru měla v Česku optimistické vyhlídky. Její další klidný průběh však pravděpodobně zhatily velikonoční svátky, během nichž mnozí lidé nedodržovali nařízená opatření. Zda se v důsledku jejich chování nově zvýší počet nakažených, ukážou až další dny. Podle toho se bude vyvíjet i uvolňování, které slibují politici.
Článek
Nouzový stav v Česku: Které obchody mají otevřeno a do kterých se ještě nedostanete
Nouzový stav v Česku: Které obchody mají otevřeno a do kterých se ještě nedostanete Koronavirová krize v Česku zavřela kina, restaurace, posilovny či kadeřnictví. Dobrou zprávou je, že v době nouzového stavu, který potrvá minimálně do 30. dubna, zůstávají otevřené některé obchody. Kromě lékáren a prodejen s potravinami dostávají zelenou i další obchody. Které z nich to tedy aktuálně jsou?
Článek
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne Bydlíte v bytě? Pokud máte balkon, zkuste si jej přetvořit na oázu klidu a relaxace. Právě zde si budete moci pochutnat na voňavé kávě nebo si přečíst svou oblíbenou knížku, a zapomenout tak na starosti, které nám všem pandemie koronaviru přináší. Máme pro vás několik tipů, jak vyšperkovat svůj balkon k dokonalosti.
Článek
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku Na jižní Moravě v pondělí 30. března odstartovalo testování chytré karantény. Tento projekt má pomoci v boji proti novému koronaviru. V případě, že se osvědčí v praxi, mohla by chytrá karanténa v tuzemsku nahradit dosud platná omezení, která lidem komplikují život a která neblaze ovlivňují českou ekonomiku.
(15) Načíst více