Kategorie Koronavirus v Česku

Článek
Přehled, co se změní od 12. dubna 2021: Otevře se první stupeň ZŠ či papírnictví
Přehled, co se změní od 12. dubna 2021: Otevře se první stupeň ZŠ či papírnictví Od pondělí 12. dubna 2021 nás v Česku čekají výrazné změny. Vláda rozhodla, že se do školních lavic - byť rotačně - vrací celý první stupeň základních škol. Od tohoto dne se však v tuzemsku uvolní i další část protiepidemiologických restrikcí. Co vše se tedy od 12. dubna mění?
Článek
Moderátor Petr Vágner pomáhá v pražské nemocnici jako dobrovolník. Pečuje o covidové pacienty
Moderátor Petr Vágner pomáhá v pražské nemocnici jako dobrovolník. Pečuje o covidové pacienty Moderátor a herec Petr Vágner během pandemie koronaviru v Česku pouze nepřihlíží, ale snaží se pomoci, kde je třeba. Kromě toho, že jej pravidelně coby televizního moderátora vídáme na CNN Prima News, v současné době působí jako dobrovolník v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici. Právě zde zdravotníkům pomáhá s covidovými pacienty.
Článek
Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále
Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále Pandemická opatření v Česku se částečně uvolňují. Vláda ve čtvrtek 18. března rozhodla, že od pondělí 22. března můžeme sportovat a chodit do přírody po celém okrese. Zákaz cestovat mezi okresy však platí dál. Ten, kdo vlastní v jiném okrese chatu či chalupu, má tedy nadále smůlu.
Článek
Rozvolnění v Česku na Velikonoce? S tím nepočítejte, potvrdil ministr Blatný
Rozvolnění v Česku na Velikonoce? S tím nepočítejte, potvrdil ministr Blatný Jak v letošním roce vycházejí Velikonoce? Velikonoční pondělí připadá na 5. dubna. Těšíte se na to, že dojde v Česku během velikonočních svátků k rozvolnění a navštívíte rodinu? Jak uvedl v pondělí 15. března na jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný, s rozvolněním nepočítejte, protože tvrdý lockdown potrvá pravděpodobně dál.
Článek
Pulzní oxymetr: Základní výbava domácí lékárničky v době covidu
Pulzní oxymetr: Základní výbava domácí lékárničky v době covidu Máte doma prstový pulzní oxymetr? Tento malý přístroj na baterky, který se nasazuje na prst, vám během chvíle změří pulz, a především saturaci neboli okysličení krve. Proč je v současné době pulzní oxymetr důležitou součástí domácí lékárničky? Jestliže onemocníte covidem-19, můžete jeho prostřednictvím kontrolovat svůj zdravotní stav.
Článek
V Česku zemřelo první dítě s covidem, potvrdil ÚZIS. Šlo o osmiletou holčičku
V Česku zemřelo první dítě s covidem, potvrdil ÚZIS. Šlo o osmiletou holčičku K 3. březnu zemřelo v Česku s novým koronavirem už 20 941 osob. Jak dokazují oficiální údaje ministerstva zdravotnictví, covid-19 má v tuzemsku první dětskou oběť. Koncem letošního února s covidem bohužel v Česku zemřelo první dítě mladší 15 let.
Článek
Respirátory a chirurgické roušky jsou povinné od 25. února. Kde je musíme nosit?
Respirátory a chirurgické roušky jsou povinné od 25. února. Kde je musíme nosit? Česká vláda během dlouhého večerního jednání v pondělí 22. února rozhodla, že respirátory a chirurgické roušky musíme nosit od čtvrtka 25. února. Tyto ochranné pomůcky dýchacích cest jsme si měli původně začít nasazovat již od úterý 23. února. Na kterých místech budou respirátory či chirurgické roušky povinné? A jak to bude v případě dětí?
Článek
Obchody v Česku neotevřou a končí látkové roušky: Přehled, co nově platí od 22. února
Obchody v Česku neotevřou a končí látkové roušky: Přehled, co nově platí od 22. února Od 22. února vchází v platnost další protiepidemiologické novinky. Rozhodně nečekejte, že dojde k avizovanému otevírání obchodů. Naopak na určitých místech končí nošení látkových roušek a je nařízeno nošení speciální ochrany dýchacích cest. Ztrácíte se v nových nařízeních? Přinášíme přehled, co od 22. února nově platí.
Článek
Nový nouzový stav od 15. února: Přinášíme přehled, co se mění
Nový nouzový stav od 15. února: Přinášíme přehled, co se mění Od pondělí 15. února začíná v Česku po dobu 14 dnů platit nový nouzový stav. Ačkoliv stále trvá zákaz vycházení po 21. hodině a neotevřely se všechny obchody a služby, platí nově v rámci protiepidemiologických opatření několik menších změn. Máme pro vás jejich přehled.
(73) Načíst více