Kategorie Koronavirus v Česku

Článek
Česká maminka upozorňuje na nebezpečí syndromu multisystémové zánětlivé odpovědi. Její 2letá dcerka je po prodělaném covidu-19 v nemocnici
Česká maminka upozorňuje na nebezpečí syndromu multisystémové zánětlivé odpovědi. Její 2letá dcerka je po prodělaném covidu-19 v nemocnici Nový koronavirus představuje velké nebezpečí také pro děti. Na tuto skutečnost upozorňuje česká maminka Lucie M., jejíž dvouletá dcerka Sofie se aktuálně nachází se syndromem multisystémové zánětlivé odpovědi (PIMS-TS) v nemocnici v pražské Motole. Tato žena veřejně apeluje na Facebooku, abychom koronavirus nepodceňovali ani nezlehčovali.
Článek
Po prodělání koronaviru hrozí dětem syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. Česko hlásí desítky případů
Po prodělání koronaviru hrozí dětem syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. Česko hlásí desítky případů Dosud jsme měli za to, že se nový koronavirus projevuje u dětí pouze mírně nebo bezpříznakově. Pravdou ovšem je, že po prodělání covidu-19 hrozí dětem vážné zdravotní komplikace. Řeč je o syndromu multisystémové zánětlivé odpovědi (PIMS-TS), jehož vyšší výskyt zaznamenali čeští lékaři od poloviny listopadu 2020 i v tuzemsku.
Článek
Lockdown v Česku potrvá do 22. ledna. Přinášíme přehled, co platí
Lockdown v Česku potrvá do 22. ledna. Přinášíme přehled, co platí Česká vláda protáhla nouzový stav do 22. ledna. Stále tedy zůstáváme v 5. stupni PES, který představuje tvrdý lockdown. Ztrácíte se v tom, co je nyní povoleno, omezeno, či zakázáno? Sepsali jsme stručný přehled, co v rámci lockdownu v Česku do 22. ledna platí.
Článek
Za středu 6. ledna nově přibylo 17 668 nakažených koronavirem. Dosud jde o nejvyšší číslo v Česku
Za středu 6. ledna nově přibylo 17 668 nakažených koronavirem. Dosud jde o nejvyšší číslo v Česku Počet nově nakažených covidem-19 za středu 6. ledna v Česku opět nelichotivě stoupl. Na tento den připadlo 17 668 nově potvrzených pozitivních testů. Jde o nejvyšší číslo od začátku pandemie koronaviru v březnu 2020. Pozitivních bylo celkem 48 procent z 36 966 provedených PCR testů.
Článek
Rezervační systém pro očkování proti koronaviru se spustí 15. ledna. Otevře se nejprve pro seniory, pak pro všechny občany
Rezervační systém pro očkování proti koronaviru se spustí 15. ledna. Otevře se nejprve pro seniory, pak pro všechny občany Ministerstvo zdravotnictví plánuje od 15. ledna spustit Centrální registrační systém, v rámci kterého si budou moci lidé objednat očkování proti koronaviru. Jak uvedl premiér Andrej Babiš, od 15. ledna se tento systém otevře pro lidi starší 80 let. Rezervační systém má pak od 1. února fungovat pro všechny občany Česka.
Článek
Antigenní testy: Dobrovolné testování veřejnosti na koronavirus začne již 16. prosince
Antigenní testy: Dobrovolné testování veřejnosti na koronavirus začne již 16. prosince Dobrovolné antigenní testování veřejnosti na přítomnost covidu-19 odstartuje už ve středu 16. prosince. Antigenní test bude zdarma, uhradí jej za vás zdravotní pojišťovna. Jak často a kde můžete tyto testy na koronavirus podstoupit?
Článek
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené V Česku se bude v důsledku zhoršující se koronavirové situace opět zpřísňovat. V pátek 18. prosince nás čeká přechod z 3. stupně do přísnějšího 4. stupně protiepidemického systému PES. Vláda v pondělí 14. prosince rozhodla, že od pátku zavřou restaurace a hotely a bude platit zákaz nočního vycházení. Obchody však zůstanou otevřené.
Článek
Nouzový stav v Česku potrvá do 23. prosince. Na jeho prodloužení se shodla Poslanecká sněmovna
Nouzový stav v Česku potrvá do 23. prosince. Na jeho prodloužení se shodla Poslanecká sněmovna Poslanecká sněmovna ve středu 9. prosince večer rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 23. prosince. Poslanci původně jednali o prodloužení výjimečného stavu až do 11. ledna. Tento návrh, který vznesla česká vláda, však neprošel.
Článek
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny Jak uvádí statistika ministerstva zdravotnictví, v úterý 8. prosince v Česku vzrostl počet infikovaných covidem-19 o 5 848. Jde o nejvyšší nárůst za poslední dva týdny. Denní počet nově nakažených se již držel pod hranicí pěti tisíc, pouze v úterý 1. prosince hygienické stanice v Česku zaznamenaly 5 180 nových případů.
(58) Načíst více