Kategorie Koronavirus v Česku

Článek
Koronavirus v Česku: Celkem 11 984 nově potvrzených případů za úterý 20. října, jde o nejvyšší denní nárůst
Koronavirus v Česku: Celkem 11 984 nově potvrzených případů za úterý 20. října, jde o nejvyšší denní nárůst Epidemie koronaviru v Česku zaznamenala nelichotivý rekord. V úterý 20. října v tuzemsku přibylo dalších 11 984 potvrzených případů koronaviru. Jde přitom o nejvyšší denní nárůst infikovaných osob od začátku epidemie covidu-19.
Článek
Povinnost nosit roušky venku začíná platit ve středu 21. října. Výjimku mají členové jedné rodiny nebo lidé při sportování
Povinnost nosit roušky venku začíná platit ve středu 21. října. Výjimku mají členové jedné rodiny nebo lidé při sportování Od středy 21. října musí obyvatelé Česka začít dodržovat další nařízení spojené se zastavením koronavirové nákazy. Jde konkrétně o povinnost nosit roušky venku v zastavěném území obcí, pokud od sebe budou lidé blíže než dva metry.
Článek
Plošné testování na koronavirus: Ministr Prymula jej plánuje spustit do dvou týdnů
Plošné testování na koronavirus: Ministr Prymula jej plánuje spustit do dvou týdnů Ministr zdravotnictví Roman Prymula na svém oficiálním twitterovém účtu uvedl, že by chtěl do dvou týdnů spustit v Česku plošné testování na koronavirus. Začít se má v Uherském Hradišti, které je covidem-19 v tuto chvíli nejpostiženější. Prymula počítá i se zapojením praktických lékařů či pediatrů. Samotné testy mají být dobrovolné a bezplatné.
Článek
Koronavirus v Česku: Denní nárůst nakažených se přiblížil k 10 tisícům, 14. října přibylo 9544 infikovaných
Koronavirus v Česku: Denní nárůst nakažených se přiblížil k 10 tisícům, 14. října přibylo 9544 infikovaných Koronavirová nákaza v Česku bohužel zdolala další rekord. Ve středu 14. října přibylo 9 544 nově prokázaných případů covidu-19. Počet potvrzených nákaz za jeden den se tak přiblížil hranici 10 tisíc.
Článek
Protiepidemické dvanáctero profesora Jaroslava Flegra: Známý parazitolog radí, jak se nenakazit koronavirem a jak se chovat v době epidemie
Protiepidemické dvanáctero profesora Jaroslava Flegra: Známý parazitolog radí, jak se nenakazit koronavirem a jak se chovat v době epidemie Situace kolem koronaviru se v Česku vyhrocuje. Česká vláda navíc neustále přijímá přísnější restriktivní opatření. V návaznosti na současný stav zveřejnil parazitolog Jaroslav Flegr na svém veřejném facebookovém účtu speciální protiepidemické dvanáctero. V něm mimo jiné radí, jak se nenakazit covidem-19 a jak si stále zachovat smysl života.
Článek
Koronavirus v Česku a přehled nových opatření od 14. října: Zavřou restaurace či kluby, omezeno je shromažďování a konzumace alkoholu
Koronavirus v Česku a přehled nových opatření od 14. října: Zavřou restaurace či kluby, omezeno je shromažďování a konzumace alkoholu Česká vláda v pondělí večer oznámila další omezení a zákazy, kterými se má zpomalit šíření koronavirové nákazy. Která opatření začnou 14. října striktně platit a budeme je muset dodržovat v následujících týdnech?
Článek
Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky
Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky V České republice od středy 14. října plošně zavřou všechny stupně škol. Školáci a studenti tak opět přejdou na dálkovou výuku. Mateřských škol se uzavírka netýká. S tímto opatřením, které má zpomalit šíření nového koronaviru, počítá česká vláda.
Článek
Možný lockdown v Česku: Co to je a jak vypadá izraelský scénář
Možný lockdown v Česku: Co to je a jak vypadá izraelský scénář Slovo lockdown se v Česku v posledních dnech skloňuje stále častěji. Spekuluje se o tom, že Česká republika pravděpodobně jako druhá země po Izraeli zavede celostátní uzavírku. Co to vlastně lockdown je a jak vypadá ten izraelský?
Článek
Koronavirus v Česku a stručný přehled nových opatření od 9. října 2020: Co vše se mění
Koronavirus v Česku a stručný přehled nových opatření od 9. října 2020: Co vše se mění Česká vláda v boji proti novému koronaviru přitvrzuje. Její opatření zmrazují kulturu, sport a prakticky všechny volnočasové aktivity. Omezení se vztahují i na návštěvu restaurací a obchodů. Ztrácíte se v jednotlivých zákazech a nařízeních? Máme pro vás stručný přehled nových opatření, která nově platí od 9. října 2020.
(28) Načíst více