Konec respirátorů v obchodech a jiných vnitřních prostorách od 14. 3. Platí však několik výjimek

Konec respirátorů v obchodech a jiných vnitřních prostorách od 14. 3. Platí však několik výjimek Zdroj: Shutterstock

Od pondělí 14. 3. přestává až na několik výjimek platit povinnost nosit respirátory a roušky ve vnitřních prostorách. Ochranu nosu a úst odložíme například v obchodech, divadlech, kinech nebo na úřadech. Respirátory nebudou povinné také na pracovišti a roušky nemusí nosit ani děti a studenti ve školách. Přesto zůstává v platnosti několik výjimek.

“Rozvolňujeme! 14. 3. odložíme respirátory s výjimkou veřejné dopravy, zdravotnických a sociálních zařízení. Bude-li příznivý vývoj pokračovat, v průběhu dubna odložíme respirátory úplně. Děkuji všem, kteří dodržovali pravidla, a všem očkovaným. Zvládli jsme to i bez lockdownů,” informoval na svém twitterovém účtu český ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Kde tedy zůstávají respirátory nadále povinné? Ve vlacích, autobusech, vozech taxislužeb, MHD i kabinách lanovek. Ochrana nosu a úst je dále nezbytná v domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech se zvláštním režimem určených pro osoby s demencemi, týdenních stacionářích či v dalších odlehčujících sociálních službách v pobytové formě.

Zdroj: Shutterstock Povinnost nošení respirátorů nadále zůstává také v nemocnicích, poliklinikách, čekárnách u lékaře, ale také v lékárnách.

“Jako do ostatních zdravotnických zařízení přicházejí do lékáren nemocní lidé. Někteří mohou mít podezření na onemocnění covid, jiní mohou být touto nemocí výrazně ohroženi. V lékárnách tak i od pondělí 14. 3. zůstává povinnost nosit respirátory. Děkujeme za vaši vzájemnou ohleduplnost,” uvedla na Twitteru Česká lékárnická komora.

Zdroj: ČTK, Twitter.com/vlvalek, Twitter.com/Lekarnicicz
Autor:
Publikováno: 14. 3. 2022 09:35 Nahlásit obsah