Kategorie Uvolňování protiepidemických opatření

Článek
Návrat dětí a studentů do škol proběhne ve dvou termínech: Ve středu 25. 11. a v pondělí 30. 11.
Návrat dětí a studentů do škol proběhne ve dvou termínech: Ve středu 25. 11. a v pondělí 30. 11. Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek 19. listopadu informovali o návratu dětí a studentů do škol. Tento návrat se uskuteční celkem ve dvou termínech. První spadá na středu 25. listopadu a druhý na pondělí 30. listopadu. Kterých dětí a studentů se konkrétně týká?
Článek
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu Od středy 18. listopadu začínají v Česku platit nová pravidla, která mají za úkol zmírnit šíření nového koronaviru. Změny nastávají zejména v obchodech a ve školách. Ovšem nejen to. Máme pro vás přehledný seznam změn, které jsou nově v platnosti a které vyplývají z protiepidemického systému PES.
Článek
Protiepidemický systém PES začne v Česku platit od 16. listopadu. Řídit se podle něj bude postupné uvolňování
Protiepidemický systém PES začne v Česku platit od 16. listopadu. Řídit se podle něj bude postupné uvolňování Ministerstvo zdravotnictví v pátek 13. listopadu představilo nový protiepidemický systém PES, podle kterého se bude v Česku řídit postupné uvolňování restriktivních opatření. Tento systém má na stupnici 0 až 100 celkem 5 stupňů. V současné době se Česko dle ministra Blatného nachází v nejvyšším stupni 5, brzy by však mělo přejít na stupeň 4.
Článek
V pondělí 20. dubna odstartovala první vlna otevírání obchodů. Otevřely se provozovny řemeslníků či psí kadeřnictví
V pondělí 20. dubna odstartovala první vlna otevírání obchodů. Otevřely se provozovny řemeslníků či psí kadeřnictví Dle vládního plánu v Česku aktuálně dochází k rozvolnění opatření, která byla zavedena kvůli epidemii nového koronaviru. V pondělí 20. dubna tak započala první vlna otevírání obchodů a dalších služeb. Zavítat opět můžeme na farmářské trhy, využít dále můžeme služeb autobazarů či autosalónů a otevřely se nám také provozovny řemeslníků.
Článek
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula
Velikonoce bez roušek a shromažďování ve skupinkách: Nerozvážnost některých lidí může zbrzdit další uvolňování, upozorňuje Prymula Pandemie koronaviru měla v Česku optimistické vyhlídky. Její další klidný průběh však pravděpodobně zhatily velikonoční svátky, během nichž mnozí lidé nedodržovali nařízená opatření. Zda se v důsledku jejich chování nově zvýší počet nakažených, ukážou až další dny. Podle toho se bude vyvíjet i uvolňování, které slibují politici.