Další rozvolňování v Česku: Přehled změn, které nás čekají od 15. června a 1. července

Další rozvolňování v Česku: Přehled změn, které nás čekají od 15. června a 1. července Zdroj: Shutterstock

Česká vláda se rozhodla pro další rozvolňování protiepidemiologických opatření. Na svém jednání v pondělí 14. června schválila několik nových změn, které začnou platit od úterý 15. června a také od čtvrtka 1. července. Abyste se v těchto změnách dobře orientovali, máme pro vás jejich stručný přehled.

Změny v Česku od úterý 15. června

Roušky během výuky již nebudou muset mít také žáci a učitelé v Jihočeském, Libereckém a Zlínském kraji. Vláda schválila, že učitelé i žáci budou moci při výuce odložit roušky i ve zbývajících třech krajích (Zlínském, Jihočeském a Libereckém). I zde platí, že povinnost nošení roušek zůstává o přestávkách a ve společných prostorách,” potvrdil na Twitteru ministr školství Robert Plaga.

Ve výše uvedených krajích konečně sundají roušky i lidé na pracovištích, pokud jde například o stálé kolegy, kteří společně sdílejí jednu kancelář.

Změny v Česku od čtvrtka 1. července

Bazény a wellness centra budou moci zvýšit svou maximální kapacitu na 75 procent.

V obchodech začne platit pravidlo 1 člověka na 10 metrů čtverečních (místo původního pravidla 1 člověk na 15 metrů čtverečních).

Co se týče kosmetiky, masáží či kadeřnictví, v provozovně už bude moci být více zákazníků najednou, nikoliv pouze jeden. Provozovatelé těchto služeb navíc nebudou muset již své zákazníky evidovat.

Kapacita sálu při konání vnitřních akcí může být naplněna až ze 75 procent. Vnitřní kulturní akce se budou moci konat pro maximálně 2 tisíce lidí. Maximální kapacita venkovních kulturních akcí bude 5 tisíc lidí.

Konzumovat koupené jídlo a pití budou moci lidé nově i v hledištích kin či divadel.

V restauracích a klubech konečně zazní také živá hudba. Tanec však bude od 1. července stále zakázán.

Rozvolnění se odrazí i při prohlídkách hradů a zámků. Od 1. července přestává platit omezení na maximálních 10 účastníků prohlídky.

Zdroj: Mzcr.cz, Novinky.cz

Autor:
Publikováno: 15. 6. 2021 10:59 Nahlásit obsah