Návrat dětí a studentů do škol proběhne ve dvou termínech: Ve středu 25. 11. a v pondělí 30. 11.

Návrat dětí a studentů do škol proběhne ve dvou termínech: Ve středu 25. 11. a v pondělí 30. 11. Zdroj: Shutterstock.com

Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek 19. listopadu informovali o návratu dětí a studentů do škol. Tento návrat se uskuteční celkem ve dvou termínech. První spadá na středu 25. listopadu a druhý na pondělí 30. listopadu. Kterých dětí a studentů se konkrétně týká?

Středa 25. listopadu: V hlavní roli studenti závěrečných ročníků

  • Od tohoto data mají dle vyjádření ministerstva školství prezenční výuku maturanti, tedy studenti závěrečných ročníků středních škol a gymnázií. Prezenční výuka se bude týkat také závěrečných ročníků vyšších odborných škol a konzervatoří. K těmto ročníkům se vztahuje i praxe.
  • Je možná rovněž individuální výuka jeden na jednoho (učitel a student) na základních uměleckých školách a na jazykových školách. Bude možné poskytovat také individuální konzultace.
  • Poslední ročníky vysokých škol se mohou účastnit praktické, laboratorní, experimentální či umělecké výuky, a to ve skupinách v maximálním počtu dvaceti studentů.
  • Tohoto data se týká také individuální vyučování na medicínských oborech.
  • Ke 25. listopadu se rovněž vztahuje umožnění realizace individuální studijních plánů pro všechny studenty vysokoškolského doktorského studia.

Zdroj: Shutterstock.com Pondělí 30. listopadu: Týká se zejména základních škol

  • Do lavic se vrací třetí, čtvrté a páté třídy základních škol, které budou mít prezenční výuku.
  • Šesté, sedmé a osmé třídy základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií mají od 30. listopadu tzv. rotační výuku. To znamená, že se střídavě jeden týden učí prezenčně a další týden dálkově. 
  • Žáci devátých ročníků základních škol se budou od 30. listopadu bez omezení učit pouze prezenčně.

Žáci a studenti budou dodržovat přísné hygienické standardy

Ostatní studenti středních, vyšších a vysokých škol, kteří nejsou jmenováni výše, se budou stále vzdělávat na dálku. Stále nebudou možné ani školy v přírodě, sportovní kurzy či vícedenní školní výlety. Ty jsou povoleny až v nejnižším stupni protiepidemického systému PES.

Návrat dětí a studentů do škol je spojený s přísnými hygienickými standardy. V případě základních a středních škol jde například o dezinfikování rukou při vstupu, nošení roušek ve třídách a společných prostorách nebo zvýšené větrání místností.

Autor:
Publikováno: 20. 11. 2020 12:04 Nahlásit obsah