Tatínek přišel na jednoduchý trik, jak utišit uplakané miminko: Pomocí posvátné mantry óm

Tatínek přišel na jednoduchý trik, jak utišit uplakané miminko: Pomocí posvátné mantry óm Zdroj: Shutterstock.com

Každý, kdo má děti, ví, jak je těžké utišit uplakané miminko. Rodiče zkouší všechno možné pro to, aby se jejich novorozeňátko zklidnilo. Někomu výborně zabírá zvuk vysavače, fénu nebo dokonce sekačky na trávu. Americký táta Daniel Eisenman si zase nemůže vynachválit posvátnou mantru óm, díky které se jeho dcerka Divine ztiší už za několik sekund.

Jak zklidnit plačící dítě? Rodiče jsou často bezradní

Nikdo nestráví tolik bezesných nocí jako novopečení rodiče. Pláč jejich čerstvě narozených miminek, pomineme-li časté kojení a přebalování, jim zkrátka nedá spát. Maminky a tátové proto vymýšlejí nejrůznější triky, aby své miminko utišili a aby v klidu usnulo. Jestli je to i váš případ, nemusíte svému miminku zpívat jenom ukolébavky, houpat jej v náručí a plácat po zadečku.

Zdroj: Facebook.com | Daniel Eisenman: The Freedom Catalyst

Meditační mantra óm: Uplakané miminko díky ní utišíte za pár sekund

Vhod vám přijde trik novopečeného tatínka Daniela Eisenmana, kterým pokaždé zaručeně zklidní svou malou dcerku Divine. Vždy, když začne jeho děťátko plakat, vysloví po dobu 5 sekund posvátnou meditační mantru óm, následně se jeho dcerka dokonale utiší. Aby ostatní přesvědčil, že tento trik opravdu funguje, natočil se svou dcerkou video, které umístil na svůj facebookový profil.

Máte-li o Davidovu triku nějaké pochybnosti, jeho video si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Do dnešní doby má takřka 300 tisíc komentářů a 400 tisíc sdílení.

Proč mantra óm funguje? Jde o klasický bílý šum

Z jakého důvodu buddhistická mantra óm působí na miminka uklidňujícím dojmem? I když má tato mantra mnohem hlubší podstatu, můžeme na ni pohlížet také jako na druh bílého šumu, což je monotónní zvuk, který dítěti připomíná jeho dřívější pobyt v děloze u mámy. V maminčině těle totiž celých devět měsíců poslouchalo monotónní tlukot srdce, proudění máminy krve nebo tlumené zvuky z okolí.

Pokud je tedy narozené miminko neklidné a nespokojené, k jeho zklidnění vám pomůže právě bílý šum. Nemusí to být přitom jenom meditační mantra óm. Některá miminka zase zklidňuje projíždějící zvuk auta, jiná se ztiší při zapnuté sekačce na trávu, vysavači nebo fénu.

Jak zklidňujete plačící miminko vy? Máte svůj osvědčený trik? Napište nám to do komentáře.

Autor:
Publikováno: 18. 9. 2019 12:39 Nahlásit obsah