Šťabajznu Houlihanovou ze seriálu M.A.S.H. byste dnes nepoznali. Herečka Loretta Switová podlehla plastikám

Šťabajznu Houlihanovou ze seriálu M.A.S.H. byste dnes nepoznali. Herečka Loretta Switová podlehla plastikám Zdroj: Shutterstock

Americký seriál M.A.S.H. se řadí k nejoblíbenějším televizním počinům všech dob. Patříte také k jeho fanouškům? V tom případě si jistě vybavíte i vrchní sestru major Margaret Houlihanovou alias Šťabajznu v podání herečky Loretty Switové. Zajímá vás, jak vypadá Šťabajzna z M.A.S.H.e v současnosti? Změnila se k nepoznání!

Představitelka vrchní sestry major Margaret Houlihanové z amerického televizního seriálu M.A.S.H. oslavila 4. listopadu 2022 požehnaných 85 let. Loretta Switová byla obsazena do role rázné Šťabajzny v roce 1972, v tomto televizním projektu setrvala dalších jedenáct let až do roku 1983.

Za svou roli prostořeké a energické zdravotní sestry působící v americké armádě obdržela Loretta Switová dvě ceny Emmy a čtyři zlaté Glóby. A nejen to. Získala si miliony fanouškovských srdcí z celého světa.

Zajímá vás, jak vypadá Šťabajzna Houlihanová ze seriálu M.A.S.H. v současnosti? Na svých 85 let opravdu úžasně! Ač kritici tvrdí, že se kvůli botoxu, faceliftu a dalším plastickým úpravám obličeje už sama sobě příliš nepodobá, vzhledem k požehnanému věku to této šarmantní dámě stále velmi sluší. Co říkáte?

Zdroj: Shutterstock Loretta Switová se narodila 4. listopadu 1937 v městečku Passaic v americkém státě New Jersey. Pochází z rodiny polských emigrantů. Již jako malá toužila být herečkou a tomuto svému velkému snu šla naproti. Působila na divadelní scéně a od 60. let 20. století hostovala v nejrůznějších televizních seriálech.

Zlom v její kariéře nastal v roce 1972, kdy dostala roli rázné vrchní zdravotní sestry, majorky Margaret Houlihanové (zvané Šťabajzna) v americkém protiválečném komediálním seriálu M.A.S.H. Role Šťabajzny se Lorettě Switové stala osudová a lidé si ji s touto ráznou zdravotní sestrou spojují dodnes.

Zdroj: Csfd.cz, iDnes.cz, Instagram.com 
Autor:
Publikováno: 22. 11. 2022 10:44 Nahlásit obsah