Jak zvládnout rozvod? Aby vás tento životní zlom nezničil, držte se následujících rad

Jak zvládnout rozvod? Aby vás tento životní zlom nezničil, držte se následujících rad Zdroj: Shutterstock.com

Před oltářem si lidé slibují, že se budou milovat, dokud je smrt nerozdělí. Jelikož se v Česku rozvádí každé druhé manželství, skutečnost je úplně jiná. Zkrátka, změna je součástí života. I když nechcete, aby nastala, musíte ji umět přijmout. Pokud zrovna procházíte rozvodem, jak byste k němu měli přistupovat, abyste si zbytečně nezničili život?

Konec manželství: Jak ustát rozchod fyzicky i psychicky?

Když se manželství chýlí ke konci, váš život rozhodně na svém konci není. To je ta nejpodstatnější věc, které byste si měli být vědomi. Ačkoli váš život bude po rozvodu jiný a budete mít jiné životní plány, nežli jste měli jako vdaná paní nebo ženatý muž, rozhodně nemusíte bezradně stát na jednom místě. Váš život totiž bude po rozvodu ubíhat absolutně jiným směrem.

Pokud stojíte na straně odmítnutého partnera, máte zlomené srdce a nedokážete stále pochopit, proč vás váš protějšek podrazil, rozhodně nepropadejte emocím. Abyste konec manželství a probíhající rozvod ustáli v psychickém a fyzickém zdraví, držte se následujících zásad. A to zvlášť tehdy, jestli máte s manželem či manželkou společné děti.

Zdroj: Shutterstock.com

Buďte zodpovědní za to, co se stane

Neházejte se svým partnerem vinu jeden na druhého. Přestaňte se osočovat z toho, kdo může za rozpad vašeho manželství. Tato neustálá hra na vinu nikoho nezachrání. A vás osobně nikam dál neposune.

Raději vezměte plně do svých rukou odpovědnost za to, co bude. Oprostěte se od emocí a začněte uvažovat racionálně. Jelikož vaše manželství už nemá žádnou šanci na záchranu, najměte si kvalitního rozvodového právníka a také psychoterapeuta, s nímž můžete plně rozebrat své aktuální psychické rozpoložení. Díky těmto profesionálům, kteří vás ve všem podpoří, zvládnete projít rozvodem ve zdraví.

Ovládejte se, převezměte nad sebou plnou kontrolu

Mějte své emoce pod plnou kontrolou. Plně se ovládejte během rozvodového řízení. Dávejte si pozor na to, jak se chováte před svou ještě manželkou nebo svým ještě manželem. Jednejte s čistou hlavou. Snažte se zůstat klidní a vyrovnání zvláště kvůli svým dětem.

Zcela mimo vaši kontrolu je však to, jak se během rozvodového řízení chová váš protějšek. Nekritizujte jej ovšem za to. Snažte se jeho chování přijmout se stoickým klidem. Jedině tak se z toho všeho nezhroutíte.

Zdroj: Shutterstock.com

Nechte karmu, ať vykoná svou práci za vás

I když se v koutku své duše cítíte zhrzeně a viníte za rozvod svého expartnera, rozhodně se mu za to nemstěte. Neztrácejte čas snahou o to, aby vaše exmanželka či exmanžel trpěli stejně, jako trpíte vy nyní. Možná vám provedli špatné věci, nesnažte se jim je ale oplatit stejnou mincí.

Svou drahocennou energii a svůj čas naopak investujte do mnohem pozitivnějších věcí, díky kterým nebudete pod takovým stresem. Zaměřte se na svou budoucnost, ve které jste vy a vaše děti. Pokud jde o vašeho expartnera, nechte vše volně plynout. Jestli věříte na karmu, ta vykoná práci za vás.

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2019 10:00 Nahlásit obsah