Zemřel slavný herec ze seriálů Dva a půl chlapa a Sabrina – mladá čarodějnice. Fanoušci Martina Mulla jsou v šoku

Zemřel slavný herec ze seriálů Dva a půl chlapa a Sabrina – mladá čarodějnice. Fanoušci Martina Mulla jsou v šoku Zdroj: Shutterstock

Herecký svět přišel o jednu velkou legendu. Ve čvrtek 27. června 2024 zemřel slavný herec a komik Martin Mull, který se do srdcí fanoušků po celém světa zapsal zvláště svými legendárními rolemi v seriálech Dva a půl chlapa a Sabrina – mladá čarodějnice.

Smrt Martina Mulla oznámila na Instagramu jeho dcera Maggie, která sdílela dojemnou zprávu o jeho odchodu. “Se zlomeným srdcem se s vámi dělím o to, že můj otec zemřel doma 27. června po statečném boji s dlouhou nemocí. Byl známý tím, že vynikal ve všech myslitelných tvůrčích disciplínách (...)  Táta bude hluboce chybět své ženě a dceři, svým přátelům a spolupracovníkům, kolegům umělcům, komikům a hudebníkům a – což je znakem skutečně výjimečného člověka – mnoha a mnoha psům. Měla jsem ho nesmírně ráda,“ napsala hercova dcera Maggie na Instagramu.

Martin Eugene Mull se narodil 18. srpna 1943 v americkém Chicagu. Jeho matka byla herečka a režisérka, zatímco jeho otec pracoval jako truhlář. Po střední škole se Martin Mull  věnoval studiu malířství na prestižní Rhode Island School of Design, kde získal bakalářský titul z výtvarných umění a následně magisterský titul. Přestože se původně zaměřoval na malbu, jeho talent a kreativita ho nakonec zavedly do světa showbyznysu.

Tento slavný umělec poprvé neprorazil jako herec, ale jako hudebník a autor písní. V roce 1970 napsal country singl A Girl Named Johnny Cash pro zpěvačku Jane Morganovou, který se umístil na 61. místě v country žebříčku magazínu Billboard. Tento úspěch mu otevřel dveře do hudebního průmyslu, kde se stal známým svými satirickými a humornými písněmi. Martin Mull dokonce vystupoval coby předskokan pro hvězdy jako Randy Newman, Frank Zappa a Bruce Springsteen.

Mullova herecká kariéra odstartovala v roce 1977 rolí moderátora talk show Bartha Gimblea v satirickém seriálu Fernwood 2 Night, který později získal nový název America Tonight. Od té doby se objevil v řadě populárních televizních seriálů. Jeho role ředitele Willarda Krafta v seriálu Sabrina – mladá čarodějnice a lékárníka Russella v seriálu Dva a půl chlapa jsou dnes doslova legendárními. Za svou roli politického poradce Boba Bradleyho v seriálu Veep byl Martin Mull v roce 2016 dokonce nominován na cenu Emmy.

Martin Mull byl nejen uměleckým géniem, ale také milujícím otcem a manželem. Jeho dcera Maggie ho na sociálních sítích popsala jako vtipného a kreativního muže, který miloval své blízké a byl také nadšeným chovatelem psů. Čest jeho památce!

Zdroj: Instagram.com/mulltoons, Nytimes.com, Cnn.iprima.cz
Autor:
Publikováno: 2. 7. 2024 10:51 Nahlásit obsah