Druhý stupeň ZŠ a MŠ pro všechny děti se od 10. května otevřou ve všech krajích Česka. Na Twitteru to potvrdil Robert Plaga

Druhý stupeň ZŠ a MŠ pro všechny děti se od 10. května otevřou ve všech krajích Česka. Na Twitteru to potvrdil Robert Plaga Zdroj: Shutterstock

Žáci druhého stupně základních škol ze všech krajů Česka nastupují od pondělí 10. května na rotační výuku, rozhodla na svém čtvrtečním jednání vláda. 10. května se rovněž po celém Česku otevřou mateřské školy pro všechny děti. O této změně informoval rovněž ve čtvrtek 6. května na svém Twitteru ministr školství Robert Plaga.

“Od pondělí 10. května bude v celé ČR možná rotační výuka na 2. stupni ZŠ a do MŠ se vrátí všechny děti. Obnoví se také klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol,” sdělil na svém twitterovém účtu český ministr školství Robert Plaga.

Rotační výuka na druhém stupni základních škol probíhala od 3. května v Praze a Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji. Od 10. května se k těmto krajům Česka měly připojit zbývající kraje. Otazník ale visel nad Krajem Vysočina, Jihočeským krajem a Zlínským krajem, kde se epidemiologická situace nevyvíjí nejlépe. 

Dle rozhodnutí vlády na jednání ve čtvrtek 6. května se však nakonec druhé stupně základních škol rotačně otevřou ve všech krajích Česka. Znamená to, že školáci se budou jeden týden prezenčně vzdělávat ve škole a další týden budou mít distanční výuku doma. Podmínkou pro prezenční výuku je absolvování testu na covid s negativním výsledkem a nošení roušky.

Zdroj: Shutterstock A jak je to s mateřskými školami? Do tohoto předškolního vzdělávacího zařízení mohli dosud chodit pouze předškoláci nebo děti zdravotníků či zaměstnanců integrovaného záchranného systému. A to s výjimkou šesti krajů a Prahy, kde do školky vzhledem k dobré epidemiologické situaci chodily bez rozdílu všechny děti.

Výše uvedené se od pondělí 10. května mění. Do mateřských škol po celém Česku se mohou vrátit všechny děti bez rozdílu. Nebudou přitom muset absolvovat testy na covid ani nosit roušky. Od pondělí 10. května se obnovuje rovněž klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol. Jak je to se středními školami? O návratu středoškoláků do lavic zatím česká vláda nerozhodla. 

Zdroj: Seznam Zprávy

Autor:
Publikováno: 7. 5. 2021 09:47 Nahlásit obsah