Kategorie Základní škola

Článek
Učitelé uvedli nejhorší dětská jména: Žáci s těmito jmény jsou údajně neposlušní a zlí
Učitelé uvedli nejhorší dětská jména: Žáci s těmito jmény jsou údajně neposlušní a zlí I když se obecně předpokládá, že učitelé nemají vůči dětem předsudky, někdy tomu tak opravdu není. Dokládá to počin jedné maminky, která udělala rozhovor s učiteli na téma osobních jmen dětí, v němž byli pedagogové ve svých názorech opravdu upřímní.
Článek
Zrušení domácích úkolů na ZŠ: V Polsku je to od 1. dubna 2024 realita
Zrušení domácích úkolů na ZŠ: V Polsku je to od 1. dubna 2024 realita Žáci základních škol v Polsku mají důvod k radosti. Polské ministerstvo školství totiž od 1. dubna 2024 nařídilo zákaz domácích úkolů. Toto nařízení bude platit pro základní školy, později se má rozšířit také na střední školy.
Článek
Nestihli jsme matematiku a slabikář, prosím dodělat během prázdnin. Vzkaz od učitelky rozzuřil nejednoho rodiče
Nestihli jsme matematiku a slabikář, prosím dodělat během prázdnin. Vzkaz od učitelky rozzuřil nejednoho rodiče Rodičům nejmenované české základní školy přišel na konci školního roku vzkaz od třídní učitelky, který je pořádně nadzvedl ze židle. Učitelka rodičům napsala, že v průběhu školního roku nestihla s žáky dodělat celou matematiku a slabikář, proto si tuto látku mají děti doplnit postupně během letních prázdnin. O této kauze informoval Líný učitel.
Článek
Žák 2. třídy české ZŠ dostal pětku z ČJ. I když měl ve cvičení 80 % správných odpovědí
Žák 2. třídy české ZŠ dostal pětku z ČJ. I když měl ve cvičení 80 % správných odpovědí Školní rok 2023/2024 teprve začal a spousta školáků již domů nosí známky. Nejde však pouze o jedničky, někteří již dokonce dostali mnohem horší známky. Líný učitel aktuálně upozornil na případ žáka 2. třídy ZŠ, který dostal neoprávněně pětku ze cvičení z českého jazyka. Paradoxně měl ve vypracovaném úkolu 80 % správných odpovědí.
Článek
Zemřela autorka školního písma Comenia Script. Česká výtvarnice Radana Bartůňková Lencová podlehla v 47 letech těžké nemoci
Zemřela autorka školního písma Comenia Script. Česká výtvarnice Radana Bartůňková Lencová podlehla v 47 letech těžké nemoci Ve věku 47 let odešla na věčnost grafička a výtvarnice Radana Bartůňková, rozená Lencová. Tato nadaná žena proslula jako autorka písma Comenia Script, kterým se učí od první třídy psát děti ze stovky základních škol z celé České republiky.
Článek
Žák 8. třídy ZŠ dostal pětku z tématu druhy prostituce. Lidé na sociálních sítích se podivují nad obsahem učiva pro 2. stupeň ZŠ
Žák 8. třídy ZŠ dostal pětku z tématu druhy prostituce. Lidé na sociálních sítích se podivují nad obsahem učiva pro 2. stupeň ZŠ Česká uživatelka Twitteru s přezdívkou Mishak se pozastavila nad obsahem předmětu Výchova k občanství a ke zdraví, který se učí na druhém stupni základních škol. Konkrétně sdílela ofocenou stránku z aplikace Bakaláři, kam učitelka zapsala synovi její kamarádky, který navštěvuje 8. třídu, pětku z tématu druhy prostituce.
Článek
Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek
Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek Nový ministr školství Mikuláš Bek při nástupu do své funkce oznámil, že jednou z jeho priorit je změna povinné školní docházky na 10 let. Jak by tato změna konkrétně vypadala a jakým způsobem by ovlivnila školáky? Na tyto otázky ministr odpověděl v podcastu Ptám se já Seznam Zprávám.
Článek
Prvňáčci dostali na škole v přírodě diplom s prasetem za nejhůře uklizený pokoj. To jsem já! Neuklízím! připsaly učitelky
Prvňáčci dostali na škole v přírodě diplom s prasetem za nejhůře uklizený pokoj. To jsem já! Neuklízím! připsaly učitelky Nastává doba, kdy žáci českých ZŠ vyrážejí na školy v přírodě. Jeden velmi nepříjemný zážitek si z tohoto pobytu odnesli prvňáčci jedné nejmenované pražské základky. Jejich učitelky je ohodnotily velmi nevhodným způsobem. Za nejhůře uklizený pokoj dostali diplom s prasetem a ostatní děti na ně musely křičet “fůůůůj”. Na kauzu upozornil Líný učitel.
Článek
Cvičebnice české gramatiky pro 3. třídu děsí nevěrou a sebevraždou. Pokud jsou autoři na hlavu, co na to redaktoři? ptá se Líný učitel
Cvičebnice české gramatiky pro 3. třídu děsí nevěrou a sebevraždou. Pokud jsou autoři na hlavu, co na to redaktoři? ptá se Líný učitel Setkali jste se na základní škole s učebnicí, pracovním sešitem nebo cvičebnicí, nad jejichž obsahem jste kroutili hlavou? Na jeden z těchto studijních materiálů na své facebookové stránce poukázal Líný učitel alias Robert Čapek. Jde o cvičebnici české gramatiky pro 3. třídu, ve které se v úkolu na vyjmenovaná slova po L píše o nevěře a sebevraždě.
(19) Načíst více