Prvňáčci dostali na škole v přírodě diplom s prasetem za nejhůře uklizený pokoj. To jsem já! Neuklízím! připsaly učitelky

Prvňáčci dostali na škole v přírodě diplom s prasetem za nejhůře uklizený pokoj. To jsem já! Neuklízím! připsaly učitelky Zdroj: Shutterstock

Nastává doba, kdy žáci českých ZŠ vyrážejí na školy v přírodě. Jeden velmi nepříjemný zážitek si z tohoto pobytu odnesli prvňáčci jedné nejmenované pražské základky. Jejich učitelky je ohodnotily velmi nevhodným způsobem. Za nejhůře uklizený pokoj dostali diplom s prasetem a ostatní děti na ně musely křičet “fůůůůj”. Na kauzu upozornil Líný učitel.

“Základní škola Praha *** má na svých stránkách motto: "Každé dítě může být úspěšné..." Dodejme ovšem - každé, které nemá na svém pokoji nepořádek. O to se snaží na škole v přírodě učitelky tříd 1. A,1. B a 1. D podivným a krajně nevhodným způsobem,” kritizuje chování učitelek Líný učitel alias pedagog Robert Čapek.

Jak se celá kauza odehrála? Žáci z prvních tříd pražské školy, kterou na svých facebookových stránkách konkrétně jmenuje Líný učitel, odjeli spolu se svými třídními učitelkami na školu v přírodě. Na závěr pobytu vyhlásily učitelky v jídelně plné dětí (asi padesát prvňáčků) nejhůře uklizený pokoj.

Diplom za nepořádek s prasetem a nápisem “To jsem já! Neuklízím!” obdržely před ostatními celkem tři děti. Následně na ně na pokyn učitelek začaly ostatní děti křičet v jídelně “fůůůj”.

Zdroj: Shutterstock “Netřeba dodávat, že zmínění tři prvňáčci slyšeli posměšné nadávky od spolužáků (včetně chrochtání) i dlouho poté. Šikana toho nejhoršího ražení - tedy veřejný lynč - řízený učitelkami v první třídě, to je už hodně silná káva,” zlobí se Líný učitel.

Tím, co se na škole v přírodě stalo, byli rodiče dotčených dětí velmi zděšeni. Sám pedagog Robert Čapek podotýká, že je velmi šokovaný tím, kam je možné v učitelské profesi ještě klesnout.

“Očekávám, že ředitel školy zasáhne, "učitelky" se žákům omluví a myslím, že je na místě i podnět České školní inspekci ze strany rodičů. Jak potom musí vypadat výuka v těchto třídách? Neúspěšné děti jsou v ní vysmívány ostatními? A tohle jsou navíc prvňáčci…” podotýká Líný učitel závěrem.

Zažili jste ve škole něco podobného, anebo vaše děti? Napište nám své zážitky do komentářů.

Zdroj:  Facebook.com/linyucitel
Autor:
Publikováno: 22. 5. 2023 16:10 Nahlásit obsah