Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek

Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek Zdroj: Shutterstock

Nový ministr školství Mikuláš Bek při nástupu do své funkce oznámil, že jednou z jeho priorit je změna povinné školní docházky na 10 let. Jak by tato změna konkrétně vypadala a jakým způsobem by ovlivnila školáky? Na tyto otázky ministr odpověděl v podcastu Ptám se já Seznam Zprávám.

Ministr školství Mikuláš Bek si pohrává s myšlenkou změny délky povinné školní docházky. Ta by podle něj měla trvat ideálně 10 let. 

“Primárním cíle je rozšířit povinnou školní docházku i na část střední školy, to udělala řada zemí, dnes je to standard,” uvedl český ministr školství pro Seznam Zprávy.

Zdroj: Shutterstock Mikuláš Bek by chtěl uzákonit model, který by začal platit časem a ve kterém by kromě základní školy byly pro děti ještě povinné dva roky střední školy. “A to může mít dvě varianty, 9 + 2, nebo 8+ 2, to je z mého pohledu výhodnější,” vysvětlil dále ministr školství. 

S ohledem na jeho slova je tak ve hře 9 povinných tříd ZŠ a 2 třídy SŠ, nebo 8 povinných tříd ZŠ a 2 třídy SŠ. Sám Mikuláš Bek je spíše na straně povinné školní docházky na 10 let.

Je podle vás změna povinné školní docházky na 10 let dobrý nápad? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Seznamzpravy.cz
Autor:
Publikováno: 24. 5. 2023 10:09 Nahlásit obsah