Kategorie Střední škola

Článek
Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď
Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď Jaký byl ten nejbizarnější úkol, který jste na základní, střední nebo vysoké škole dostali od vyučujícího? Své by mohli vyprávět studenti střední školy v americkém Orlandu, kteří museli napsat vlastní nekrolog. Jejich učitel psychologie, který teenagerům tuto práci zadal, dostal od vedení školy ještě týž den výpověď.
Článek
Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek
Povinná školní docházka na 10 let. Uvažuje nad ní ministr školství Mikuláš Bek Nový ministr školství Mikuláš Bek při nástupu do své funkce oznámil, že jednou z jeho priorit je změna povinné školní docházky na 10 let. Jak by tato změna konkrétně vypadala a jakým způsobem by ovlivnila školáky? Na tyto otázky ministr odpověděl v podcastu Ptám se já Seznam Zprávám.
Článek
Kdy jsou vánoční prázdniny 2022? Žáci, studenti a rodiče rovněž chtějí vědět, kolik dní volna si užijí
Kdy jsou vánoční prázdniny 2022? Žáci, studenti a rodiče rovněž chtějí vědět, kolik dní volna si užijí Štědrý den se kvapem blíží. Právě proto žáky, studenty i rodiče tolik zajímá, kdy začínají vánoční prázdniny 2022 a jak dlouho ve školním roce 2022/2023 trvají. V následujícím přehledu vám na tyto důležité otázky odpovíme.
Článek
V Sokolově hromadně zkolabovalo 20 studentů střední policejní školy. Nikdo neví proč
V Sokolově hromadně zkolabovalo 20 studentů střední policejní školy. Nikdo neví proč V pátek dopoledne zkolabovalo v sokolovské střední policejní škole dvacet studentů. Jak informovali policisté na svém twitterovém účtu, příčinu jejich kolapsu zatím neznají a snaží se ji intenzivně odhalit. Nikdo ze studentů není naštěstí v ohrožení života.
Článek
Kanadskou studentku vyhodili ze školy kvůli nevhodnému outfitu. Myslíte, že se přehnaně oblékla?
Kanadskou studentku vyhodili ze školy kvůli nevhodnému outfitu. Myslíte, že se přehnaně oblékla? Rozzlobený kanadský táta Christopher Wilson si veřejně postěžoval na sociálních sítích na střední školu NorKam v Britské Kolumbii, kterou navštěvuje jeho dcera Karis. 17letou studentku jednoho dne učitelé poslali domů ihned, co dorazila do školy. Důvod? Prý nevhodné oblečení. Souhlasíte s reakcí učitelů, nebo jste na dívčině straně?
Článek
Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky
Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky V České republice od středy 14. října plošně zavřou všechny stupně škol. Školáci a studenti tak opět přejdou na dálkovou výuku. Mateřských škol se uzavírka netýká. S tímto opatřením, které má zpomalit šíření nového koronaviru, počítá česká vláda.
Článek
Návrat dětí do školy, maturity, přijímací zkoušky na střední nebo letní prázdniny. Robert Plaga řekl, jak to bude dál
Návrat dětí do školy, maturity, přijímací zkoušky na střední nebo letní prázdniny. Robert Plaga řekl, jak to bude dál V pondělí 23. března ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci nastínil, jakým směrem se bude za současné situace dále ubírat české školství. Uvedl například, že děti by se měly vrátit do školy v polovině května. Mluvil také o přijímacích zkouškách na střední školy nebo o maturitách. Shrnuli jsme pro vás všechna podstatná fakta.