V Sokolově hromadně zkolabovalo 20 studentů střední policejní školy. Nikdo neví proč

V Sokolově hromadně zkolabovalo 20 studentů střední policejní školy. Nikdo neví proč Zdroj: Shutterstock

V pátek dopoledne zkolabovalo v sokolovské střední policejní škole dvacet studentů. Jak informovali policisté na svém twitterovém účtu, příčinu jejich kolapsu zatím neznají a snaží se ji intenzivně odhalit. Nikdo ze studentů není naštěstí v ohrožení života.

“V pátek 25. června 2021 před devátou hodinou ranní jsme přijali na linku 158 oznámení o hromadném kolapsu osob. Ihned po jeho přijetí na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Velmi intenzivně zjišťujeme příčinu kolapsu více jak 20 žáků. V současně době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,informovala Policie ČR na svém oficiálním twitterovém účtu.

Studenti střední policejní školy v Sokolově se účastnili před budovou školy slavnostního ukončení školního roku. Některým se však začalo náhle dělat špatně a omdlévali. Na místo následně přijelo deset posádek záchranné zdravotnické služby. 

Záchranáři ošetřili celkem dvacet studentů, z nichž sedmnáct odvezli do nemocnic v Sokolově, Chebu a Karlových Varech. Podle zdravotníků se jedná o lehké kolapsové stavy.

“Dle prvotních informací jsou žáci sokolovské střední školy mimo ohrožení života. Příčiny kolapsu v současnosti nejsou známy a na místě stále operují všechny složky IZS. Žádné riziko nejbližšímu okolí nehrozí,” doplnili ve svém twitterovém prohlášení policisté.

Co se stalo a čím se studenti přiotrávili, je tedy nyní předmětem vyšetřování.

Zdroj: ČTK, Twitter

Autor:
Publikováno: 25. 6. 2021 12:28 Nahlásit obsah