Těhotná zdravotní sestra z Velké Británie zemřela na koronavirus. Její nenarozené dítě lékaři zachránili

Těhotná zdravotní sestra z Velké Británie zemřela na koronavirus. Její nenarozené dítě lékaři zachránili Zdroj: Shutterstock.com

Ač k rizikovým skupinám nového koronaviru patří zejména starší osoby nebo chronicky nemocní pacienti, tato nemoc si, jak se zdá, mezi lidmi nevybírá. Tuto skutečnost bohužel dokazuje i smutný příběh těhotné britské sestřičky Mary Agyapongové, která bohužel nedávno podlehla onemocnění COVID-19. Její miminko se naštěstí lékařům podařilo zachránit.

Portál BBC informoval o smutném příběhu nastávající maminky Mary Agyapongové, která přes pět let sloužila jako zdravotní sestra v univerzitní nemocnici spadající po obce Luton a Dunstable, které se nachází v anglickém Bedfordshiru. Tato 28letá žena se bohužel nakazila novým typem koronaviru.

Jelikož se jí přitížilo, byla od 7. dubna hospitalizovaná v univerzitní nemocnici, v níž před nákazou nemocí COVID-19 pracovala. Zdravotní stav Mary Agyapongové se bohužel stále zhoršoval. Ošetřující lékaři této těhotné ženy se proto rozhodli, že zachrání alespoň její nenarozené miminko.

Zdroj: Dailymail.co.uk O pár dnů později proto porodníci provedli císařský řez, díky kterému přišla na svět krásná holčička, která dostala jméno po své mamince. Tedy Mary. Podle vyjádření univerzitní nemocnice, se tomuto děťátku v tuto chvíli daří dobře. Další informace o jeho zdravotním stavu (a o případné nákaze novým koronavirem) však nemocnice odmítá veřejnosti sdělovat.

Ačkoliv novorozená holčička Mary prospívá, její maminka bohužel po provedeném císařském řezu zemřela. Právě proto založili přátelé a spolupracovníci Mary Agyapongové na portálu Go Fund Me veřejnou sbírku, která finančně podpoří její rodinu. Dosud se vybralo více než 187 tisíc liber.

Zdroj: Dailymail.co.uk Podle univerzitní nemocnice, ve které Mary Agyapongová pracovala, tato zdravotní sestřička dokončila svou poslední směnu 12. března. Nemocnice dále tvdí, že tato žena dodržela všechny nařízené pokyny a že se rozhodně nestarala o pacienty infikované koronavirem. V současné době zůstává v domácí karanténě Maryin manžel AJ, u kterého se rovněž potvrdilo onemocnění COVID-19. Novorozená holčička Mary je zatím v péči lékařů.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2020 09:13 Nahlásit obsah