Chování, které na nás muži nesnáší

Chování, které na nás muži nesnáší Zdroj: Shutterstock

Ve vztahu mezi mužem a ženou existují věci mezi nebem a zemí, které nám jakožto něžnému pohlaví připadají naprosto normální, avšak muže dokážou pěkně vytočit. My ženy ale stále nechápeme, proč tomu tak je.

Jenže když se na tyto věci podíváte z trochu jiného úhlu pohledu, pochopíme a především porozumíme, což nám následně celé společné soužití ulehčí a především nás to ušetří zbytečných sporů.

Žárlení

My ženy bereme žárlivost jako důkaz vroucí a nehynoucí lásky, jenže muži to vidí poněkud odlišně. Ruku na srdce, žárlivost v mnoha případech pramení ze špatných zkušeností, kterých jsme si za svůj život prožily spousty. Když se však pouštíte do nového vztahu, je dobré zapomenout na křivky, kterých se naši bývalí partneři dopustili. Vstupujte do nového vztahu s čistým štítem, i co se důvěry týče. Přehnaná žárlivost a podezíravost nikdy nevedla k ničemu dobrému.

Upovídanost

Je prokázáno, že ženský mozek je menší než ten mužský, to ovšem neplatí o řečovém centru. Tím, že obsahuje až o 11 procent mozkových buněk víc, jsme schopné svými argumenty a informacemi svůj protějšek doslova utlouct. Vodopád slov, který z vašich úst padá ihned po příchodu domů z práce, by dokázal unavit nejednoho statného muže, proto zvolněte, vynechejte detaily a zaměřte se na to podstatné.

Zdroj: Shutterstock Kritizování

Jen málokterá žena dokáže druhou ženu opravdu bez jakýchkoliv přetvářek pochválit. Na svých sokyních si všimnete sebemenšího detailu, který muži ani nevidí a v podstatě je ani nezajímají, proto i tyto informace raději v komunikaci s mužem vynechte a nechte si je pro kamarádku, která je jistě ocení více. Přehnaná kritika v mužských očích působí spíše jako závist či negativní postoj, který je jen otravuje.

Přecitlivělost

To, že jsme citlivější než muži, je známá věc. Dokážeme věci více prožívat a i projevování citů je pro nás mnohem důležitější. Na to není nic špatného, tedy do doby, kdy ženu dokáže rozplakat sebemenší hloupost jako nevynesené smetí nebo zlomený nehet. Nejde o to, že by mužům vadily citové projevy, ale nejsou si jisti tím, jak nás utěšit či jak se vůbec v této situaci chovat.

Nakupování

Většina mužů nakupování se ženou přímo nenávidí. Je to způsobeno tím, že je naším velkým koníčkem přebíhat z jednoho obchodu do druhého, dokud nenajdeme něco, co nám perfektně sedí a v čem se cítíme dobře. Muži to mají jednoduše nastavené trochu jinak – mají jasnou představu o tom, co chtějí a jakmile to uvidí, tím jejich nakupování končí. Vše tedy trvá v řádech pár minut, ne hodin jako u nás.

Autor:
Publikováno: 19. 4. 2022 10:14 Nahlásit obsah