Kanadskou studentku vyhodili ze školy kvůli nevhodnému outfitu. Myslíte, že se přehnaně oblékla?

Kanadskou studentku vyhodili ze školy kvůli nevhodnému outfitu. Myslíte, že se přehnaně oblékla? Zdroj: Archiv Christophera Wilsona

Rozzlobený kanadský táta Christopher Wilson si veřejně postěžoval na sociálních sítích na střední školu NorKam v Britské Kolumbii, kterou navštěvuje jeho dcera Karis. 17letou studentku jednoho dne učitelé poslali domů ihned, co dorazila do školy. Důvod? Prý nevhodné oblečení. Souhlasíte s reakcí učitelů, nebo jste na dívčině straně?

Kanadský táta Christopher Wilson veřejně na Facebooku sdílel fotku své dcery Karis, aby ukázal, že dívka se podle jeho přesvědčení oblékla do školy naprosto v pořádku. Karis si na sebe vzala světlý rolák s dlouhými rukávy, na který si dala černé šaty s krajkou.

Jak rozzlobený táta poukázal, délka šatů sahala až po kolena. Šaty byly vyrobené z bavlny, takže byly navíc neprůhledné. Podle Christophera Wilsona měla na sobě Karis outfit v neutrálních barvách, takže v něm působila naprosto nenápadně.

Když v tomto oblečení 17letá studentka vstoupila do školy, její učitelka jí ještě před začátkem vyučování řekla, aby se vrátila domů. Důvod? Podle názoru učitelky Karis vypadala, jako by na sobě měla spodní prádlo, což by na spoustu vyučujících mohlo v hodinách působit rušivým dojmem.

Zdroj: Archiv Christophera Wilsona “Karis začala teprve nedávno cvičit a konečně získala sebevědomí. Proto si na sebe dala šaty. Jinak stále nosí kalhoty a mikinu s kapucí,” napsal na Facebook rozhořčený studentčin táta, podle kterého byla reakce školy krajně nevhodná a nepřiměřená.

Celý nepříjemný incident naštval i další studenty kanadské NorKam. Někteří z nich dokonce před budovou školského zařízení zorganizovali protest na podporu Karis. A co na to dotčená škola? Ta prý postup učitelky aktuálně prošetřuje.

Co si o této středoškolské kauze myslíte vy? Měla na sobě 17letá studentka skutečně vhodné oblečení? Napište nám svůj názor do komentářů.

Autor:
Publikováno: 2. 3. 2021 15:03 Nahlásit obsah