Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď

Napište vlastní nekrolog, zadal učitel svým studentům. Za netradiční úkol dostal okamžitou výpověď Zdroj: Shutterstock

Jaký byl ten nejbizarnější úkol, který jste na základní, střední nebo vysoké škole dostali od vyučujícího? Své by mohli vyprávět studenti střední školy v americkém Orlandu, kteří museli napsat vlastní nekrolog. Jejich učitel psychologie, který teenagerům tuto práci zadal, dostal od vedení školy ještě týž den výpověď.

Americký učitel psychologie chtěl, aby se jeho žáci zamysleli nad svými životy a popřemýšleli nad tím, zda jsou skutečně smysluplné. Studentům ve věku od 16 do 18 let proto zadal velmi neobvyklý úkol. A to napsat svůj vlastní nekrolog.

Teenagery však zadaný úkol velmi rozrušil. Někteří z nich si proto šli na postup svého vyučujícího stěžovat za ředitelem školy. Ten neváhal ani minutu a učitele psychologie s 15letou pedagogickou praxí okamžitě vyhodil.

Sám vyučující, který chtěl po studentech napsat nekrolog, tento postup nechápe. V rozhovoru pro NBC News uvedl, že neudělal nic špatného. Tímto úkolem podle svých slov nechtěl své studenty vyděsit, ani je naštvat.

Zdroj: Shutterstock “Nešlo o to je vyděsit nebo v nich vzbudit pocit, že zemřou. Chtěl jsem po nich napsat nekrolog proto, aby lépe porozuměli tomu, co je v jejich životech důležité. Díky nekrologu si mohli také ujasnit, jakým způsobem se chtějí ve svém životě posunout vpřed a jak chtějí na své cestě pokračovat,” vysvětlil pro NBC News učitel psychologie, který za svůj neobvyklý domácí úkol dostal výpověď na hodinu.

Myslíte, že je přístup tohoto pedagoga v pořádku? Tato otázka může být předmětem všeobecné diskuse. Každopádně, vyhozený učitel psychologie si momentálně hledá nové místo a jak podotkl - ve své pedagogické práci rozhodně nehodlá nic měnit.

Zdroj: Nbcnews.com, Nypost.com

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2023 09:53 Nahlásit obsah