Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky

Od středy 14. října v Česku zavřou všechny školy. Výjimku budou mít pouze mateřinky Zdroj: Shutterstock.com

V České republice od středy 14. října plošně zavřou všechny stupně škol. Školáci a studenti tak opět přejdou na dálkovou výuku. Mateřských škol se uzavírka netýká. S tímto opatřením, které má zpomalit šíření nového koronaviru, počítá česká vláda.

České školy s výjimkou mateřských škol budou plošně zavřeny od středy 14. října do pátku 23. října. Školáci a studenti posléze do škol nastoupí až v pondělí 2. listopadu. V týdnu od pondělí 26. října do pátku 30. října totiž budou mít avizované pětidenní podzimní prázdniny.

Zdroj: Shutterstock.com Bez zmíněných podzimních prázdnin by tak měly být české školy v období od středy 14. října do pátku 23. října uzavřeny na osm pracovních dnů. Spekuluje se přitom, že pro děti zdravotníků by mohly zůstat některé první stupně základních škol otevřené.

Od pondělí 12. října jsou částečně uzavřené druhé stupně základních škol. Jedna polovina tříd chodí do školy, druhá se učí distančně doma. Dálkovou výuku mají v tuto chvíli také středoškoláci a vysokoškoláci. Nicméně od středy 14. října zůstanou doma právě také všichni žáci základních škol. Pro předškolní děti tak budou otevřené pouze mateřské školy.

Autor:
Publikováno: 13. 10. 2020 09:23 Nahlásit obsah