Zrušení domácích úkolů na ZŠ: V Polsku je to od 1. dubna 2024 realita

Zrušení domácích úkolů na ZŠ: V Polsku je to od 1. dubna 2024 realita Zdroj: Shutterstock

Žáci základních škol v Polsku mají důvod k radosti. Polské ministerstvo školství totiž od 1. dubna 2024 nařídilo zákaz domácích úkolů. Toto nařízení bude platit pro základní školy, později se má rozšířit také na střední školy.

Polští žáci základních škol již nebudou muset od 1. dubna 2024 dělat domácí úkoly. I když jsou děti z této novinky nadšené, polští učitelé mají pochybnosti. 

“Mám z tohoto rozhodnutí určité obavy, protože doma by si měly děti procvičit to, čemu se věnovaly ve škole. Lépe si to při plnění domácích úkolů zapamatují,” řekla slovenské televizi Markíza učitelka polského jazyka ze základní školy v polském městě Tylawa.

Zcela zakázat domácí úkoly od 1. dubna 2024 se rozhodla nová polská ministryně školství Barbara Nowacká. Podle ní však mohou základní školy v Polsku zrušit zadávání domácích úkolů už nyní, neboť školáky tyto úkoly většinou pouze omezují.

Zdroj: Shutterstock Nowacká navíc plánuje, že by mohl zákaz domácích úkolů v Polsku později platit i pro střední školy. “Jsem si jistá, že po pár letech budou zrušeny i na středních školách,” uvedla v pátek 19. ledna 2024 v diskusním programu o školství na televizním kanálu Wirtualna Polska.

Jak uvedl portál TN.nova.cz, české ministerstvo školství se zrušením domácích úkolů nepočítá. A jaký je váš názor? Souhlasíte s domácími úkoly, nebo byste je zakázali? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: Novinky.cz, Tn.nova.cz, Tvnoviny.sk
Autor:
Publikováno: 25. 1. 2024 13:13 Nahlásit obsah