Žák 2. třídy české ZŠ dostal pětku z ČJ. I když měl ve cvičení 80 % správných odpovědí

Žák 2. třídy české ZŠ dostal pětku z ČJ. I když měl ve cvičení 80 % správných odpovědí Zdroj: Shutterstock

Školní rok 2023/2024 teprve začal a spousta školáků již domů nosí známky. Nejde však pouze o jedničky, někteří již dokonce dostali mnohem horší známky. Líný učitel aktuálně upozornil na případ žáka 2. třídy ZŠ, který dostal neoprávněně pětku ze cvičení z českého jazyka. Paradoxně měl ve vypracovaném úkolu 80 % správných odpovědí.

V čem spočívalo zadání, které podle učitelky její žáček splnil špatně, a proto byl ohodnocen známkou pět? Druháček měl doplnit souhlásky a podtrhnout slovesa. Jak dokazuje ofocený snímek hotového cvičení, který na svém facebooku sdílel Líný učitel alias pedagog Robert Čapek, žák 2. třídy správně doplnil všechny souhlásky a správně označil všechna slovesa.

Jedinou chybu, kterou udělal, je skutečnost, že jako slovesa navíc označil tři podstatná jména a jedno příslovce. V rámci tohoto úkolu měl tak více než 80 % správných odpovědí, přesto od své vyučující dostal za pět.

Jeden z úkolů rodiče je, aby svému dítěti ukázal, že pod postelí nežijí strašidla. Jenomže co má rodič dělat, když příšera čeká ve škole, převlečená za učitelku? Takhle se hodnotí ve druhé třídě ZŠ v Letňanech. Když rodič tohle antipedagogické hodnocení řeší s učitelkou a následně s ředitelkou - nestane se nic. V této škole je normální trestat druháčky pětkou za chyby. Kolik takových monster je v českých školách? Bojím se na to jen pomyslet…” okomentoval přístup učitelky Líný učitel.

Zdroj: Shutterstock Tato pětka, kterou dostal druháček ze cvičení z ČJ, nadzvedla ze židle nejen Líného učitele alias Roberta Čapka, ale také veřejnost z řad rodičů a dalších pedagogů. Někteří následně napsali svůj názor přímo pod facebookový příspěvek.

“Paní učitelko, jestli tohle čtete, styďte se za svůj přístup k dětem!!!! Ten žáček má vše správně a že označil čtyři jiné slovní druhy? To se snad dalo vysvětlit tomu dítěti, ale netrestat ho pětkou. Já učím na prvním stupni už 40 let, ale tohle bych v životě neudělala. Bože, tak mu řeknu, hele, máš to celé dobře, chválím tě, jen tady v těch čtyřech případech ses spletl, ale to se nic neděje, jsi šikovný a máš ode mě jedničku. Vy máte jaký přístup k dětem proboha? Chudák druháček, vždyť vy mu zprotivíte školu hned na začátku. Je mi z vás smutno, paní učitelko. Vždyť slovní druhy dělají problémy ještě v deváté třídě!!!!” vyjádřila se pod facebookovým příspěvkem Líného učitele jedna ze sledujících.

Zdroj: Líný učitel | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 14. 9. 2023 14:22 Nahlásit obsah