Učitelé uvedli nejhorší dětská jména: Žáci s těmito jmény jsou údajně neposlušní a zlí

Učitelé uvedli nejhorší dětská jména: Žáci s těmito jmény jsou údajně neposlušní a zlí Zdroj: Shutterstock

I když se obecně předpokládá, že učitelé nemají vůči dětem předsudky, někdy tomu tak opravdu není. Dokládá to počin jedné maminky, která udělala rozhovor s učiteli na téma osobních jmen dětí, v němž byli pedagogové ve svých názorech opravdu upřímní.

Podle informací, které zveřejnil portál Tyla, udělala trojnásobná maminka a influencerka SJ Strum rozhovor s několika učiteli, aby zjistila, zda mají nějaké předsudky vůči dětem na základě jejich osobních jmen. Výsledky těchto rozhovorů ukázaly, že spousta učitelů si vytvořila pevná očekávání o dětech pouze na základě jejich jména.

Někteří učitelé dokonce doporučovali rodičům, aby se vyhnuli určitým jménům, protože jsou spojována s nepříjemným chováním. Toto doporučení však vyvolalo po zveřejnění mezi rodiči bouřlivou diskusi.

Zdroj: Shutterstock Jména dětí jako Teddy, Emma nebo Emily učitelé označili za problematická, stejně jako méně tradiční jména jako Jaxsyn nebo Fee-Bee. Učitelé také upozornili na důležitost správného pravopisu jmen, který může ovlivnit, jak jsou děti vnímány svými vrstevníky i ostatními pedagogy.

Někteří učitelé přímo odsoudili děti s určitými jmény. V rozhovoru tvrdili, že se stačí na jméno podívat a okamžitě vědí, že to bude obtížný žák. Konkrétně zmiňovali jména jako Jake, Max, Jack, Hayden a Jayden jako příklady chlapeckých jmen, která představují problém. U dívek pak kritizovali jména jako Isla a Jessica, a označili je za velmi upovídaná.

Závěrem musíme dodat, že jde o zahraniční jména a také o zahraniční učitele. I tak však tento článek a video influencerky SJ Strum stojí za zamyšlení.

Zdroj: Tyla.com, Youtube.com

Autor:
Publikováno: 23. 2. 2024 14:05 Nahlásit obsah