Přehled změn od 1. srpna 2021 v Česku: Jak to bude s koncerty, festivaly, sportovními akcemi či návštěvou památek

Přehled změn od 1. srpna 2021 v Česku: Jak to bude s koncerty, festivaly, sportovními akcemi či návštěvou památek Zdroj: Shutterstock

Vzhledem ke klesajícímu počtu lidí nakažených covidem se v pondělí 26. července česká vláda rozhodla přistoupit k mírnému rozvolnění. Vyhlásila změny, které se od 1. srpna 2021 týkají sportovních a kulturních akcí, návštěvy koupališť nebo návštěvy památek. Zajímá vás, co se od 1. srpna v Česku změní? Přinášíme vám stručný přehled změn.

Koncerty, festivaly a sportovní akce: Od 1. srpna se zvyšuje povolený počet účastníků

Venkovních kulturních a sportovních akcí se bude moci zúčastnit na jednom místě až 7 tisíc lidí. V případě těchto akcí ve vnitřních prostorách se maximální počet účastníků zvyšuje od 1. srpna na 3 tisíce. Dále začne platit, že u stojících diváků se zmenší povinné rozestupy.

Co je podmínkou účasti na těchto akcích? Potvrzení o negativním testu, prodělání covidu v posledních 180 dnech nebo postoupení očkování. V klubech a na diskotékách si přitom budete moci od 1. srpna po doložení bezinfekčnosti také zatančit.

Koupaliště a bazény: Od 1. srpna bez omezení kapacity

Pokud se od 1. srpna chystáte na bazén nebo koupaliště, v těchto zařízeních již nebude omezená kapacita. Před 1. srpnem mohli provozovatelé koupaliště či bazény naplnit pouze ze 75 procent. 

Zdroj: Shutterstock Také na koupaliště budete i po 1. srpnu nadále potřebovat potvrzení o negativním testu, prodělání covidu v posledních 180 dnech nebo postoupení očkování.

Památky, výstavy či zoo: Organizované skupiny do 20 lidí bez potvrzení bezinfekčnosti

V případě, že od 1. srpna půjdete na výstavu nebo do galerie, bude stále platit omezení jednoho návštěvníka na deset metrů čtverečních plochy. Provozovatel této vnitřní akce však bude mít od 1. srpna možnost naplnění maximální kapacity ze 75 procent.

Co se týče prohlídek na hradech, zámcích či zoologických zahradách, organizované skupiny do 20 lidí již od 1. srpna nebudou muset potvrzovat svou bezinfekčnost.

Zdroj: ČTK, Seznam Zprávy

Autor:
Publikováno: 28. 7. 2021 10:02 Nahlásit obsah