Kategorie Památky

Článek
26 nejoriginálnějších soch na světě
26 nejoriginálnějších soch na světě Po celém světě se tyčí nespočet soch a sousoší, většinou zpodobňujících významné osobnosti té oblasti či připomínajících zásadní historické události. O těchto sochách však tentokrát řeč nebude. Zaměříme se na…
Článek
Krásy České republiky: 20 fotek, které dokazují, v jak nádherné zemi žijeme
Krásy České republiky: 20 fotek, které dokazují, v jak nádherné zemi žijeme Naše vlast je krásná a ne že ne! Máme nádhernou krajinu, louky, lesy, kopce jako nikde na světě. Města se pyšní mnohými historickými a kulturními památkami a nechybí zde tajuplný genius loci. Pokud jste stále na pochybách, následující fotogalerie vás o krásách České republiky stoprocentně přesvědčí.
Článek
10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit
10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od nás, mohla by být jedním z vašich cílů Bosna a Hercegovina, stát na Balkáně, v němž najdete hory i…
Článek
Rumunsko – nejkrásnější památky
Rumunsko – nejkrásnější památky Rumunsko přestává být přehlíženou zemí a každým rokem do něj zavítá stále více turistů. Lákavá je nejen rumunská příroda (zejména hory), ale také různé architektonické památky, z nichž je mnoho zapsaných na seznamu UNESCO.
Článek
Lvov – město se středoevropským vzhledem, ale nejvíce ukrajinské na Ukrajině
Lvov – město se středoevropským vzhledem, ale nejvíce ukrajinské na Ukrajině Říká se, že každý Středoevropan, i ten, který jinak moc necestuje, by měl za svůj život navštívit tři města: Prahu, Krakov a Lvov. Před pár dny jsem se vrátila ze Lvova a ráda bych se s vámi podělila o své zážitky.
Článek
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami Provence, to je krajina levandulových polí, roklí a kaňonů i sluncem zalitých pláží. Tato historická oblast, kterou najdete na jihovýchodě Francie, si dodnes dokázala zachovat svůj nenapodobitelný ráz, jímž stále okouzluje zástupy turistů, kteří sem dennodenně míří.
Článek
Niagarské vodopády
Niagarské vodopády Sníte o cestě do Kanady? Nebo se tam už dokonce chystáte? Pak byste určitě neměli vynechat Niagarské vodopády, které jsou jednou z nejnavštěvovanějších lokalit celé Kanady.
Článek
Peking
Peking Peking je hlavním městem Číny, třetího největšího státu světa. Pokud přemýšlíte o cestě do Číny, jistě byste toto město neměli vynechat. Cestovní kanceláře nabízející zájezdy do Číny mají obvykle na programu…