Rychlé bebe řezy bez pečení: Tento nepečený moučník ze 3 ingrediencí si zamilujete

Rychlé bebe řezy bez pečení: Tento nepečený moučník ze 3 ingrediencí si zamilujete Zdroj: Shutterstock

Máte chuť na něco sladkého ke kávě, ale nezbývá vám čas na pečení? Vyzkoušejte rychlé bebe řezy bez pečení, které máte hotové za několik minut. Tento nepečený moučník si snadno vyrobíte z pouhých tří ingrediencí, navíc nezatíží ani vaši peněženku. Máme pro vás recept na bebe řezy bez pečení, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

Bebe řezy na plech: Skvělé jako moučník ke kávě

Nechcete ztrácet čas pečením koláčů nebo moučníků, ovšem přesto máte chuť na něco sladkého ke kávě? Řešením jsou rychlé bebe řezy bez pečení, které připravíte během opravdové chviličky. 

Na bebe řezy na plech vám přitom stačí pouhé tři ingredience. A to bebe sušenky, zakysaná smetana a vanilkový cukr. Nechte tyto tři suroviny propojit přes noc ve formě nebo pekáčku a báječné bebe řezy budou na světě.

Recept na bebe řezy: Které ingredience potřebujete?

  • 2-3 balení bebe sušenek
  • 2 kelímky zakysané smetany (po 250 mililitrech)
  • 3 balíčky vanilkového cukru
  • kvalitní kakao nebo strouhaná čokoláda k ozdobení

V případě tohoto receptu na bebe řezy si připravte obdélníkovou formu na pečení o rozměrech 30 x 20 centimetrů, která je vyrobena z nepřilnavého materiálu.

Příprava bebe řezů bez pečení krok za krokem

1. Zakysanou smetanu smíchejte s vanilkovým cukrem. Cukr můžete dle chuti přidat nebo ubrat.

2. V dalším kroku začněte s vrstvením. Dno formy vyskládejte bebe sušenkami, na které natřete vrstvu zakysané smetany. Na zakysanou smetanu opět poskládejte bebe sušenky a pokračujte stále dokola. 

3. Vrstvení zakončete zakysanou smetanou, kterou na ozdobu posypte kvalitním kakaem nebo strouhanou čokoládou.

Bebe řezy se zakysanou smetanou nechte uležet přes noc

Ač jsou bebe řezy bez pečení velmi jednoduché na přípravu, než se do nich pustíte, potřebujete ještě trochu trpělivosti. Hotové bebe řezy se zakysanou smetanou, které jste vrstvili do obdélníkové formy, totiž nechte v lednici uležet přes noc. Díky tomu budou naprosto dokonalé a následující den si je můžete dát již k ranní kávě.

Tipy, čím bebe řezy ozvláštnit

✔ V receptu na bebe řezy zkuste použít světlé a tmavé bebe sušenky a pravidelně je mezi sebou střídat. Vytvořte například šachovnici nebo světlé a tmavé vrstvy.

✔ Krém na bebe řezy ze zakysané smetany a vanilkového cukru můžete ozvláštnit strouhanou citronovou kůrou, která tento nepečený moučník báječně provoní.

✔ Bebe řezy můžete rovněž proložit plátky čerstvých jahod nebo kompotovaných mandarinek.

✔ Zakysanou smetanu v krému můžete nahradit za mascarpone. Výsledný nepečený moučník však bude výrazněji sladší a krémovější.

Zdroj: Jenženy.cz, Recepty co vařily naše babičky | Facebook.com

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2022 15:28 Nahlásit obsah