Jahodový koktejl se šlehačkou nikdy neomrzí. Připravte si recept jako z mléčného baru

Jahodový koktejl se šlehačkou nikdy neomrzí. Připravte si recept jako z mléčného baru Zdroj: Shutterstock

Co si tak připravit báječný jahodový koktejl, který bude chutnat jako z mléčného baru? Tato pochoutka z čerstvých jahod, kterou řada z nás miluje už od dětství, zkrátka nikdy neomrzí. Přinášíme recept na jahodový koktejl se šlehačkou, který je nejlepší z domácích jahod.

Jak udělat domácí jahodový koktejl

Připravit jahodový koktejl je velmi snadná záležitost. V zásadě na něj potřebujete čtyři základní ingredience, a to čerstvé jahody, plnotučné mléko, led a cukr podle chuti. Někdo na hotový jahodový koktejl dává ještě domácí šlehačku, kterou zdobí plátky čerstvých jahod. Tato kombinace je naprosto bezkonkurenční!

Máte po ruce čerstvé jahody a chtěli byste si udělat domácí jahodový koktejl se šlehačkou? Vyzkoušejte následující recept na domácí jahodový koktejl, ve kterém pro vás máme přesný poměr surovin a návod krok za krokem.

Zdroj: Shutterstock Jahodový koktejl - recept

Ingredience:

  • 150 gramů čerstvých jahod
  • 350 mililitrů plnotučného mléka
  • 4 kostky ledu
  • moučkový cukr podle chuti (v receptu nemusíte použít)
  • 1 balení 33procentní smetany ke šlehání

Postup:

1. Čerstvé jahody omyjte pod tekoucí vodou a odstopkujte.

2. Do stolního mixéru dejte jahody, plnotučné mléko, led a popřípadě moučkový cukr. Z těchto ingrediencí vyšlehejte jahodový koktejl, který ihned nalijte do vysokých sklenic.

3. Jahodový koktejl doplňte o domácí šlehačku, kterou jste si připravili ze smetany ke šlehání. Jahodový koktejl se šlehačkou dozdobte plátky čerstvých jahod a snítkou máty.

Zdroj: Shutterstock

Když je po sezoně, oceníte jahodový koktejl z mražených jahod

Dobrou zprávou je, že jahodový koktejl si můžete udělat kdykoliv v průběhu roku. I když je už po sezoně čerstvých jahod, stačí sáhnout do mrazničky. Báječný jahodový koktejl totiž připravíte i z mražených jahod. Jak na něj? Inspirujte se receptem výše, kde místo čerstvých jahod a ledu použijte právě mražené jahody, které však před přípravou domácího jahodového koktejlu nechte trochu povolit, aby si s nimi stolní mixér zvládnul poradit.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com, Recepty co vařily naše babičky | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 12. 6. 2023 10:17 Nahlásit obsah