Kategorie Jahody

Článek
Tipy, jak zamrazit jahody. Poradíme také, jak zmrzlé jahody využít v kuchyni
Tipy, jak zamrazit jahody. Poradíme také, jak zmrzlé jahody využít v kuchyni Co dělat, když máte přebytek čerstvých jahod a nechcete, aby se zkazily? Odpověď je jednoduchá – zamrazte je! Pojďme si společně projít kroky, jak zamrazit čerstvé jahody a jak je následně využít, abyste si mohli užívat jejich báječnou chuť všech 365 dnů v roce.
Článek
Jak správně vybrat nejčerstvější a nejsladší jahody? Dodržte několik jednoduchých zásad
Jak správně vybrat nejčerstvější a nejsladší jahody? Dodržte několik jednoduchých zásad Jahody jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jejich sladká chuť a neodolatelná vůně z nich dělá ideální pochoutku pro všechny věkové kategorie. Jak ale vybrat ty nejlepší jahody, které budou skutečně sladké a čerstvé? Přinášíme vám několik užitečných tipů, které vám pomohou při nákupu těchto červených plodů.
Článek
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit?
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit? Všimli jste si, že na jahodách máte mšice? Tento drobný hmyz už brzy na jaře kolonizuje řapíky a listy jahodníků. Rozhodně nad ním nemávejte jen tak rukou. Prozradíme vám, jak se zbavit mšic na jahodách účinně, rychle a ekologicky.
Článek
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin Pěstování jahod vyžaduje naši péči a pozornost. Ať už jde o výběr vhodného stanoviště, nebo správnou kombinaci rostlin v okolí. Symbióza mezi jahodami a dalšími druhy rostlin může výrazně ovlivnit jejich růst a zdraví. Co tedy vysadit mezi jahody, aby se jim dařilo?
Článek
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů Abyste mohli pěstovat jahody, nepotřebujete k tomu rozhodně zahradu. Jahody totiž můžete mít také na balkoně nebo terase. Právě proto vám přinášíme tipy na netradiční způsoby pěstování jahod, abyste si mohli vychutnat vlastní sladké červené plody, i když máte omezené prostory.
Článek
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj?
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj? Je tu jaro a s ním nastal ideální čas na přesazování jahod. Řekneme vám proto, jak připravit záhon pro nové sazenice jahodníků, kde je kupovat a kdy přesně je na záhon sázet. Prozradíme vám také, jak se o jahody starat po jejich jarní výsadbě.
Článek
Nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty zvládnou i začátečníci. Generacemi ověřenou pochoutku připravíte skutečně bleskově
Nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty zvládnou i začátečníci. Generacemi ověřenou pochoutku připravíte skutečně bleskově Zakysaná smetana, jahody a piškoty. Když tyto suroviny správně propojíte, budete mít doslova "nebe v hubě". Připravte si nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty, který už po generace milují děti i dospělí. Udělat tuto pochoutku zvládnete skutečně bleskově. Jak na ni?
Článek
Jednoduchá jahodová marmeláda ze tří surovin: Tento fantastický recept zvládne každý
Jednoduchá jahodová marmeláda ze tří surovin: Tento fantastický recept zvládne každý Není nad domácí jahodovou marmeládu. Neobejdou se bez ní palačinky, moučníky, chleba s máslem nebo vánoční cukroví. Pochutnat si na ni můžete samozřejmě jen tak. Sezona jahod je aktuálně v plném proudu, a tak si tuto pochoutku můžete udělat do zásoby. Přinášíme recept na jednoduchou jahodovou marmeládu, kterou zvládne každý.
Článek
Jak umýt jahody, aby vydržely čerstvé? Pomůže octová voda
Jak umýt jahody, aby vydržely čerstvé? Pomůže octová voda Co s úrodou jahod, kterou nestihnete zpracovat? Aby vám nasbírané jahody vydržely co nejdéle čerstvé a v lednici vám rychle nezplesnivěly, vyzkoušejte trik s octovou vodou. Přinášíme osvědčený postup, jak umýt jahody a prodloužit tak jejich čerstvost. Také vám dáme tipy na to, jak správně uchovat jahody v lednici.
(18) Načíst více