Kategorie Jahody

Článek
Nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty zvládnou i začátečníci. Generacemi ověřenou pochoutku připravíte skutečně bleskově
Nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty zvládnou i začátečníci. Generacemi ověřenou pochoutku připravíte skutečně bleskově Zakysaná smetana, jahody a piškoty. Když tyto suroviny správně propojíte, budete mít doslova "nebe v hubě". Připravte si nepečený dort se zakysanou smetanou, jahodami a piškoty, který už po generace milují děti i dospělí. Udělat tuto pochoutku zvládnete skutečně bleskově. Jak na ni?
Článek
Jednoduchá jahodová marmeláda ze tří surovin: Tento fantastický recept zvládne každý
Jednoduchá jahodová marmeláda ze tří surovin: Tento fantastický recept zvládne každý Není nad domácí jahodovou marmeládu. Neobejdou se bez ní palačinky, moučníky, chleba s máslem nebo vánoční cukroví. Pochutnat si na ni můžete samozřejmě jen tak. Sezona jahod je aktuálně v plném proudu, a tak si tuto pochoutku můžete udělat do zásoby. Přinášíme recept na jednoduchou jahodovou marmeládu, kterou zvládne každý.
Článek
Jak umýt jahody, aby vydržely čerstvé? Pomůže octová voda
Jak umýt jahody, aby vydržely čerstvé? Pomůže octová voda Co s úrodou jahod, kterou nestihnete zpracovat? Aby vám nasbírané jahody vydržely co nejdéle čerstvé a v lednici vám rychle nezplesnivěly, vyzkoušejte trik s octovou vodou. Přinášíme osvědčený postup, jak umýt jahody a prodloužit tak jejich čerstvost. Také vám dáme tipy na to, jak správně uchovat jahody v lednici.
Článek
Jahodový koktejl se šlehačkou nikdy neomrzí. Připravte si recept jako z mléčného baru
Jahodový koktejl se šlehačkou nikdy neomrzí. Připravte si recept jako z mléčného baru Co si tak připravit báječný jahodový koktejl, který bude chutnat jako z mléčného baru? Tato pochoutka z čerstvých jahod, kterou řada z nás miluje už od dětství, zkrátka nikdy neomrzí. Přinášíme recept na jahodový koktejl se šlehačkou, který je nejlepší z domácích jahod.
Článek
Samosběr jahod 2023: Přehled, kam vyrazit v Praze, Brně či Plzni a okolí
Samosběr jahod 2023: Přehled, kam vyrazit v Praze, Brně či Plzni a okolí Sezóna jahod je opět tu. Pokud nemáte vlastní zahradu, můžete si tyto voňavé plody vlastnoručně nasbírat jinde. Stačí vyrazit na samosběr jahod, kde budete mít ve srovnání se supermarkety záruku čerstvosti i nižší ceny. Kam se tedy vydat na samosběr jahod 2023 v rámci Česka? Přinášíme základní přehled.
Článek
Co pěstovat a nepěstovat vedle jahod? Přinášíme seznam plodin, které vám mohou zničit úrodu
Co pěstovat a nepěstovat vedle jahod? Přinášíme seznam plodin, které vám mohou zničit úrodu Pěstujete jahody a chcete, aby se jim na záhoncích opravdu dařilo? Chce to vyladit symbiózu s ostatními rostlinami, které máte na zahradě. Jahody se totiž s některými rostlinami nesnesou, v blízkosti jiných zase skvěle fungují. Co tedy pěstovat a nepěstovat vedle jahod?
Článek
Rychlovky z jahod: Přinášíme tipy na recepty z jahod, které jsou rychlé, snadné a jejichž chuť si zamilujete
Rychlovky z jahod: Přinášíme tipy na recepty z jahod, které jsou rychlé, snadné a jejichž chuť si zamilujete Přemýšlíte, co s úrodou jahod? Připravte si z těchto sladkých červených plodů něco dobrého. Že máte málo času? Potom vyzkoušejte rychlovky z jahod například v podobě hrnkového koláče, nepečeného dezertu nebo zmrzliny. Tyto recepty z jahod jsou rychlé, snadné a chutnají výtečně.
Článek
Alergie na jahody se projevuje nejen vyrážkou. Alergická reakce může být velmi nebezpečná
Alergie na jahody se projevuje nejen vyrážkou. Alergická reakce může být velmi nebezpečná Kdo by nemiloval jahody? Někteří lidé si však musejí na tyto červené sladké plody nechat zajít chuť. A to v případě, jestliže trpí alergií na jahody. K této alergii přitom neinklinují pouze děti, může se u vás objevit v jakémkoliv věku. Jak se alergie na jahody projevuje a které látky ji způsobují?
(12) Načíst více