5 největších hitů kapely Rybičky 48: Znáte je všechny?

5 největších hitů kapely Rybičky 48: Znáte je všechny? Zdroj: Rybičky 48

Česká pop-punková kapela Rybičky 48 má na svém kontě spoustu hitovek. Také na jejich hudbě ujíždíte? Máme pro vás ochutnávku 5 největších hitů této populární kapely, z nichž některé jistě uslyšíte i na jejich koncertě v pražské O2 areně ve čtvrtek 20. října 2022.

Pop-punková jednička české hudební scény, kapela Rybičky 48, slaví 20 let od svého vzniku. U příležitosti svých kulatých narozenin chystá jubilejní koncert v pražské O2 areně, kde si fanoušci této partičky zaručeně přijdou na své.

Jaká je vaše nejoblíbenější písnička od Rybiček 48, nebo jich máte hned několik? Vybrali jsme celkem 5 songů, o kterých si myslíme, že patří k největším hitům tohoto českého pop-punkového zjevení. Souhlasíte s naším výběrem, nebo byste do něj přidali ještě něco dalšího?

Slibuju, že nebudu pít

Hitovka Slibuju, že nebudu pít, je unikát. Tuto písničku složil zpěvák a baskytarista Rybiček 48 Kuba Ryba, když se jednoho rána probudil s těžkou kocovinou po koncertě. Byla údajně hotová za pouhých pět minut. Spousta lidí si při kocovině říká, že už nikdy nebudou pít. Většinou však toto své předsevzetí poruší. A právě o tom hitovka Slibuju, že nebudu pít je.

Svatební hymna

“Dneska je ten velkej den, ona je nevěstou, on ženichem. Všechno bude sweet, tak jak má být. Když potkali se, slovo padlo. Posadil ji na sedadlo, jak to dopadlo, každej hádat smí,” tak zní začátek Svatební hymny, kterou Rybičky 48 vydaly v roce 2021. Text a hudbu k této písničce opět složil Kuba Ryba. A jak Svatební hymna vůbec vznikla?

“Samotný nápad na Svatební hymnu vznikl na naší vlastní svatbě, protože mi chyběla nějaká novější písnička s tématem svatby, když pominu pěknou, ale desítky let starou píseň Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap,“ prozradil zpěvák a baskytarista Rybiček 48 Kuba Ryba.

Zamilovaný/Nešťastná

Díky hitovce Zamilovaný/Nešťastná kutnohorská skupina Rybičky 48 prorazila do širšího povědomí veřejnosti. Tento song nazpívali a nahráli společně se zpěvačkou Bárou Zemanovou. Jelikož mají Rybičky 48 rády legraci a šťastné konce, v roce 2019 si připravily také pokračování této hitovky. S českou pop-punkovou kapelou si v Zamilovaný/Nešťastná 2 opět zazpívala Bára Zemanová, na této hitovce se podílel i český písničkář Pokáč.

Ženy

Písničku Ženy vydala kapela Rybičky 48 pro něžnější polovinu lidstva. Jak muzikanti vysvětlili, ženy jsou jejich nekonečnou inspirací.

“Od té doby, co jsme udělali song Správní chlapi, jsme cítili, že bychom měli udělat píseň i pro krásnější polovinu lidstva. Jednak jsme gentlemani z přesvědčení, a hlavně jsou pro nás ženy nekonečnou inspirací,” vysvětlil kytarista Rybiček 48 Petr Lebeda.

My ještě nejsme starý

Další velkou hitovkou Rybiček 48 je jednoznačně song My ještě nejsme starý. Tato písnička vznikla již v roce 2015, ovšem stále patří k těm nejžádanějším na koncertech této pop-punkové partičky.

Odkaz na předprodej na koncert Rybičky 48 v O2 areně 20. října 2022

https://www.ticketportal.cz/event/RYBICKY48

Autor:
Publikováno: 1. 9. 2022 15:24 Nahlásit obsah