Společná koupel: Nástroj ke šťastnému a spokojenému vztahu

Společná koupel: Nástroj ke šťastnému a spokojenému vztahu Zdroj: Shutterstock

Když se řekne společná koupel, každému z nás se okamžitě vybaví nějaká erotická scéna z filmu, ve kterém to vypadalo neuvěřitelně smyslně a sexy. Jaká je však realita? V některých případech to tak opravdu může dopadnout a podle všeho právě společné koupele dokonale utužují partnerský vztah.

Vana, voňavá pěna, přítmí, plápolající svíčky a jen vy dva tak, jak vás Bůh stvořil – idylka každého zamilovaného páru, že? Není potřeba se každý den společně koupat, ale alespoň jednou za týden si vytvořte takové své malé „útočiště“, při kterém zapomenete na všechny vaše strasti a budete se věnovat jen sobě, svému partnerovi a relaxovat.

Podle kolínského institutu Rheingold jsou společné koupele, sprchování i vířivé koupele pro vztah jen prospěšné. Dokonce se vztah mezi partnery upevňuje a jedna nevinná koupel dokáže určité věci ve vztahu i napravit či obnovit. Proč tomu tak je? Od pradávna byla voda považována za element, který napomáhá při rovnováze těla a duše. Navíc to můžete pojmout i jako „očistu“, při které ze sebe smyjete vše zlé a ve vztahu se od nynějška zaměříte jen na to dobré.

Zdroj: Shutterstock Nejde však jen o samotnou koupel. Dáte si tu práci vše nachystat tak, aby to bylo dokonalé a pro vás příjemné a pokud o tom víte již dopředu, celý den se máte na co těšit. Po dlouholetém vztahu jsou tyto maličkosti skvělou variantou, jak se opět vrátit do dob, kdy jste spolu začínali a byli bláznivě zamilovaní.  

Nezatracujte tedy společné koupele, uvidíte, že pro váš vztah budou mít jen blahodárné účinky. A co si budeme povídat, všechny víme, že pouze u koupele večer neskončí…

Autor:
Publikováno: 13. 9. 2021 13:52 Nahlásit obsah