Učitelka ostravské ZŠ pustila žákům 3. třídy horor Třída smrti. Některé děti skončily u psychologa, upozornil Líný učitel

Učitelka ostravské ZŠ pustila žákům 3. třídy horor Třída smrti. Některé děti skončily u psychologa, upozornil Líný učitel Zdroj: Shutterstock

Pedagog Robert Čapek, který se snaží o reformu českého školství, tentokrát na svém webu a facebookových stránkách Líný učitel, popsal nepříjemný zážitek, který si z vyučování odnesli žáci 3. třídy jedné ostravské ZŠ. Vyučující totiž v hodině dětem pustila 7minutový horor Třída smrti, někteří žáci dokonce po zhlédnutí filmu skončili u psychologa.

Jak uvedla ostravská základní škola, kterou na svém webu přímo jmenuje Robert Čapek, vyučující pustila třeťáčkům horor Třída smrti, protože je podle ní zaměřen proti šikaně.

“To je ovšem naprostý nesmysl. Funguje proti šikaně stejně tak, jako film Drákula podporuje dárcovství krve. Totální ztráta soudnosti. Film je pro osmileté děti traumatizující, pro jakékoliv jiné účely než je vystrašit je nevhodný,” myslí si o celé nepříjemné záležitosti pedagog Robert Čapek.

Některé děti 3. třídy ZŠ po zhlédnutí tohoto filmu skončily u psychologa, jiné začaly trpět nočními můrami a úzkostmi. Celá věc je aktuálně v řešení, protože se někteří rodiče traumatizovaných dětí nehodlají s přístupem základní školy smířit.

Zdroj: Shutterstock O čem 7minutový horor Třída smrti vůbec vypovídá? O záhadné smrti školáků. Na Základní škole Rybnické ve třídě učitelky Zimové každý rok zemře jeden žák. Divák se následně dozví, zda se jedná o morbidní shodu okolností, nebo jsou děti ve třídě opravdu prokleti nadpřirozenou mocí, či lidskou krutostí.

“Teď jsem dokoukala. Jako dospělák milující horory, tam bych ale skončila. Píšete, že pokud nedojde k nápravě... Myslím, že u mnoha z těch malých dětí tohle jen tak vymazat z mysli nepůjde. Co za sadistické zvrácenosti musí vést dospělého k tomu, aby tohle pustil malým dětem. Nemocní lidé, nic víc,” napsala na facebookové stránce Líný učitel jedna ze sledujících. “Jen další důkaz toho, že na profesi učitele by to chtělo psychotesty. Nechápu to ospravedlnění, že film je prevencí šikany… Nic takového tam nevidím,” přidala se další.

Film Třída smrti máte možnost zhlédnout na YouTube. Opravdu si myslíte, že je vhodné, aby tento snímek sledovali žáci prvního stupně ZŠ? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Facebook.com/linyucitel, Robertcapek.cz, Csfd.cz

Autor:
Publikováno: 13. 4. 2023 11:47 Nahlásit obsah