Péče o pokožku rukou v zimě: Základem je dokonalá hydratace a regenerace

Péče o pokožku rukou v zimě: Základem je dokonalá hydratace a regenerace Zdroj: Shutterstock.com

S příchodem nejstudenějšího období v roce si naše ruce zaslouží speciální péči. Jejich pokožka v zimě velmi trpí. Pokud o své ruce nebudete náležitě pečovat, bude jejich kůže suchá, drsná a šupinatá. Může však také bolestivě praskat. Jakým způsobem byste se tedy měli v zimě starat o pokožku svých rukou?

I v zimě budou vaše ruce hladké a hydratované díky speciální péči

Mrazivé zimní počasí a pokožka rukou rozhodně nepatří k dobrým přátelům. Kromě velmi nízkých teplot se na stavu rukou dokáže neblaze podepsat také suchý venkovní vzduch a vlhké vnitřní klima. Ruce trpí i kvůli neustálým změnám teplot způsobeným přechodem z mrznoucí zimy do vytopených prostor a naopak.

Chcete-li, aby byl na vaše ruce pěkný pohled i v zimních měsících, zkuste dodržovat několik základních pravidel týkajících se péče o pokožku. Co byste tedy měli dělat, aby vaše ruce v zimě netrpěly a byly dokonale hladké a hydratované?

Zdroj: Shutterstock.com

Základem správné péče o ruce je neustálá hydratace a intenzivní regenerace

Co dělat, aby vaše ruce v zimě netrpěly? Několikrát za den je mažte kvalitním krémem určeným přímo na ruce. Vašim rukám zajistí dokonalou hydrataci, ale také regeneraci a vyživu zejména klasická modrá Indulona Original

Abyste rukám poskytli intenzivní všestrannou péči, nanášejte Indulonu několikrát za den. A to nejen ráno a večer. Pokožku rukou hydratujte pomocí krému také po každém umytí nebo dezinfikování rukou, před každým nasazením rukavic, ale i po příchodu ze zimy do tepla.

Díky praktickému balení na cesty můžete Indulonu nosit stále sebou

Během zimních měsíců není od věci, když budete nosit krém na ruce stále s sebou. Měl by se tak stát nezbytnou součástí vaší tašky, batohu nebo kabelky. Velmi praktické je pro vás v tomto případě 50mililitrové balení Indulony, které můžete nosit stále při sobě a které můžete použít, kdykoliv potřebujete. Vybírat můžete ze tří nových 50mililitrových variant:

Zdroj: Shutterstock.com

Extra péče o ruce v podobě masky nebo peelingu

Jestliže chcete mít své ruce dokonale hladké a hydratované, jednou týdně jim dopřejte speciální masku či zábal. Před spaním své ruce namažte silnější vrstvou hutného krému (například opět modrou Indulonou Original), navlékněte si bavlněné rukavice a běžte spát. Pokožka vašich rukou dostane přes noc velkou dávku výživy, hydratace a regenerace.

Při správné péči o pokožku rukou v zimě to však nejde ani bez peelingu, který opět provádějte jednou týdně. Peeling zbaví vaše ruce zrohovatělé a odumřelé kůže a umožní jim přijímat dodávanou výživu. Speciálně pro ruce použijte například peeling z kokosového oleje a mleté kávy. Z těchto surovin si připravte kašičku, kterou si své ruce jemně promasírujte. Peeling následně opláchněte vlažnou vodou a své ruce si na závěr namažte hydratačním krémem.

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2020 10:28 Nahlásit obsah