Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů

Bosá chůze po písečné pláži je balzámem pro nohy a duši. Vašemu tělu nabízí spoustu zdravotních benefitů Zdroj: Shutterstock

Čas letních dovolených je tu. Chystáte se na dovolenou k moři, kde budou písečné pláže? V tom případě se nejen opalujte a koupejte, ale také pravidelně procházejte bosýma nohama po písku. Chůze po písečné pláži má totiž vašemu zdraví co nabídnout. O které zdravotní výhody se jedná především?

Chůze po písku vám zlepší náladu. Jde totiž o výborný relax

Bosá chůze po písečné pláži, během které se holýma nohama v pravidelném tempu zabořujete do mokrého písku a necháváte se omývat mořskými vlnami, je úžasný relax a vzpruha. Spousta lidí si chválí také perfektní masáž nohou. Lidé se rovněž shodují na tom, že procházka po písečné pláži jim zlepší náladu více, než kdyby vyrazili na chůzi městem či parkem. 

Zdroj: Pixabay.com Díky procházce po písečné pláži si uvědomíte přítomnost. Navíc se zbavíte stresu

Je to jako v józe. Bosou chůzi po písečné pláži zapojujete všechny své smysly. Cítíte písek pod bosýma nohama, posloucháte šumění vln nebo zaznamenáváte vánek a sluneční paprsky ve své tváři. Právě chůze po písku vás naučí žít v přítomném okamžiku a vychutnávat si krásy kolem sebe. To má opět spoustu výhod - zbavíte se mimo jiné stresu, úzkosti a budete více v pohodě.

Aktivujete svaly svých nohou

Pomocí chůze pravidelně procvičujete svaly svých nohou. Jestliže se však vydáte na procházku pískem naboso, aktivujete svaly svých nohou ještě více, a navíc cvičíte správné držení svého těla. 

Chůze naboso v měkkém písku, do kterého se každým krokem zabořujete, je velmi náročná záležitost. Abyste vyrovnali stabilitu, musíte se pohybovat jiným způsobem a často musíte daleko intenzivněji zapojit svaly dolních končetin.

Zdroj: Unsplash Při chůzi po písku si můžete nastavit úroveň svého cvičení: Od meditace po tvrdý trénink

Je jenom na vás, jakým způsobem si bosou chůzi po písečné pláži užijete a jak si upravíte její intenzitu. Můžete se rozhodnout pro meditaci, ke které přímo vyzývá procházka v jemném suchém písku. Zvolit můžete i tvrdší trénink, kdy se budete procházet nejen po písku, ale také po holeně v mořské vodě. 

Na co nezapomenout? Myslete na to, že pláž je nakloněná. Při bosé chůzi po písku tedy budete mít jednu nohu o něco výš a druhou zase o něco níž. Proto po pláži nechoďte pouze jedním směrem - stejnou vzdálenost proto vždy ujděte i ve směru opačném.

Zdroj: Healthline.com, Atlanticview.com, Goodhousekeeping.com

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2023 12:21 Nahlásit obsah